Otwartość (kuchni) zobowiązuje

2019-08-23 11:04

Gotowanie stało się czynnością towarzyską, a kuchnia – przestrzenią rodzinną. Przygotowując posiłek, nie chcemy być wyłączeni z domowego życia. To raczej kuchnia – otwarta na salon – jest jego centrum. Tak eksponowana funkcja wymaga jednak odpowiedniej prezencji.

Kuchnia w salonowym wykończeniu
Autor: Michael Sinclair W SALONOWYM WYKOŃCZENIU Wrażenie spójności dają ryflowane powierzchnie marmurowej okładziny ściennej i wykonanej ze szlachetnej odmiany drewna wyspy. Jednolita posadzka integruje wnętrze, a dzięki skośnemu ułożeniu desek dodaje aranżacji dynamiki. Apartament Helios 710 w Television Centre w Londynie, projekt wnętrza Bella Freud i Retrouvius, fot. Michael Sinclair. www.retrouvius.com

Kuchnia w otwartej przestrzeni dziennej, w której także wypoczywamy i przyjmujemy gości, pełni funkcję reprezentacyjną, więc powinna współgrać z wystrojem innych części wnętrza. Dążenie do wizualnej integracji nie może jednak oznaczać zaniedbania funkcjonalności. Nie warto „dla urody” rezygnować z przydatnych kuchennych sprzętów czy blatu. 

Więcej o tym, jak zaaranżować otwartą kuchnię, przeczytasz we wrześniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>