Przytulna kuchnia w starej pieczarkarni. Biała zabudowa, meble DIY, ściana z cegły

2024-03-06 14:16

Urządzanie wnętrz jest pasją Marceliny, która nie tylko obmyśla aranżacje pomieszczeń i projekty mebli, ale też często podwija rękawy i sama bierze się do pracy. Spod jej rąk wychodzą odnowione stylowe szafeczki oraz inne dodatki. Razem z mężem Dawidem stworzyli przytulną, stylową kuchnię.

Spis treści

  1. Biała kuchnia z drewnem
  2. Kuchnia bez górnych szafek
  3. Meble z recyclingu
  4. Drewniana półka z palety, DIY
  5. Wyspa kuchenna, ściana z cegły
  6. 24-metrowa kuchnia. Stylowa i przytulna. Zdjęcia
  7. Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem. Biała kuchnia- inspiracje

Budynek, który Marcelina i Dawid przerobili na swój dom, kiedyś był pieczarkarnią – kilkudziesięciometrowym pomieszczeniem bez okien, wysokim na ponad trzy metry. Gospodarze powiększyli go o dobudówkę oraz piętro, urządzili w jasnym, rustykalnym stylu i wypełnili ciepłą, rodzinną atmosferą.

Biała kuchnia z drewnem

Duży fragment starej części – aż 24 m² – przeznaczyli na kuchnię. Konstrukcja i umiejscowienie budynku narzuciły pewne rozwiązania. – Dom stoi tuż przy ulicy, dlatego zamiast standardowego okna w kuchni mamy świetlik zrobiony z luksferów – opowiada Marcelina. – Ponadto na środku pomieszczenia stoi słup nośny. Został wkomponowany w wyspę, o której zawsze marzyłam – dodaje.

Kuchnia bez górnych szafek

Właścicielce, która jest niewysoka, zależało również na tym, żeby nie było górnych szafek – korzystanie z nich jest dla niej po prostu niewygodne. Co ciekawe, dolna zabudowa składa się praktycznie z samych szuflad. Duży blat bardzo się przydaje, zwłaszcza gdy gospodarze szykują się do rodzinnych imprez.

Marcelina. Pracuje w biurze, w dziale administracji. W wolnych chwilach wyszukuje na aukcjach internetowych i targach staroci prawdziwe skarby – głównie drewniane meble, które przerabia, odnawia, maluje.

Meble z recyclingu

Jedyna wisząca szafka w kuchni to witryna kupiona na aukcji internetowej. Marcelina pomalowała ją na biało, wymieniła szybki w drzwiach i uchwyty. Na końcu blatu znajduje się miejsce na często używane produkty. Są zawsze pod ręką, ale nie widać ich z salonu – zasłania je zabudowa z lodówką, mikrofalówką i piekarnikiem.

Drewniana półka z palety, DIY

Marcelina gotując przy wyspie, może doglądać trzyletniego Adasia, bawiącego się w salonie. Półkę z palety zrobił Dawid. Drewno zostało wyszczotkowane i pomalowane matowym lakierem. Pięknie eksponuje białą porcelanę.

Wyspa kuchenna, ściana z cegły

Konstrukcja wyspy to trzy murowane ścianki w kształcie litery H. Od strony kuchni pod blatem znajdują się trzy szafki, od frontu pełni on rolę barku. Ściana w tle jest zbudowana z cegły pochodzącej z rozbiórki starego budynku w okolicy. Za nią znajduje się m.in. spiżarnia.

24-metrowa kuchnia. Stylowa i przytulna. Zdjęcia

Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem. Biała kuchnia- inspiracje

Szafki czy szuflady? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię