NOWOCZESNE KUCHNIE: wybieramy zabudowę, blat, kolory

2013-09-17 18:58

Podobają ci się nowoczesne kuchnie, ale nie wiesz, jaką wybrać zabudowę, jaki blat i kolor? Zobacz nasze ZDJĘCIA. Prezentujemy prawdziwe nowoczesne KUCHNIE urządzone komfortowo i efektownie. Jest w nich też sporo dobrych pomysłów. Nowoczesne kuchnie 2013 GALERIA ZDJĘĆ

Spis treści

  1. Wybieramy zabudowę do nowoczesnych kuchni
  2. Nowoczesne kuchnie: dobieramy blat do zabudowy
  3. Nowoczesne kuchnie w modnych kolorach

Urządzając nowoczesne kuchnie, pamiętaj, że ich zasadniczą cechą jest funkcjonalność. Liczy się więc wygodne usytuowanie zabudowy kuchennej i rozplanowanie szafek oraz sprzętów. Oczywiście, wiele zależy od wielkości pomieszczenia, także od tego, czy połączysz kuchnię z salonem, ale nawet najmniejsze nowoczesne kuchnie można urządzić komfortowo.

Wybieramy zabudowę do nowoczesnych kuchni

W aranżacji nowoczesnych kuchni ważna jest prostota i oszczędność form. Do nowoczesnych kuchni będą więc pasowały szafki z gładkimi frontami (ramiaki na drzwiczkach, frezowania są charakterystyczne dla kuchni w stylach tradycyjnym, rustykalnym, romantycznym). W nowoczesnych kuchniach bardzo modne są teraz lakierowane fronty z płyty MDF. Świetnie współgrają ze stalowymi sprzętami. Inny trend to fronty fornirowane zarówno gatunkami drewna rodzimego, jak i z gatunków egzotycznych, także tych bardzo ciemnych, z wyrazistym rysunkiem słojów. W nowoczesnych kuchniach na czasie są również fronty pokryte matową stalą (tzw. inox). Warto wiedzieć, że matowa stal jest bardziej praktyczna niż lśniąca, bo nie widać tak na niej śladów palców czy zachlapań wodą.

Nowoczesne kuchnie: dobieramy blat do zabudowy

W modnych nowoczesnych kuchniach często stosuje się blaty kamienne. Spośród nich najbardziej sprawdza się granitowy, bo jest odporny na uszkodzenia i zaplamienia. Jeśli podobają ci się blaty marmurowy albo z trawertynu, zaimpregnuj je specjalnie przeznaczonym do tego środkiem. W nowoczesnych kuchniach drewno klejone, np. dębowe czy oliwne będzie także dobrym wyborem, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy ci na uzyskaniu wrażenia ciepła. Popularne laminaty są coraz bardziej efektowne. One także świetnie się sprawdzają w nowoczesnych kuchniach. Perfekcyjnie imitują kamień, drewno, wulkaniczną lawę (to jeden z hitów) i są kolorowe. Do nowoczesnych kuchni możesz kupić blaty laminatowe nawet we wzory typowe dla tkanin i tapet.

Nowoczesne kuchnie w modnych kolorach

W nowoczesnych kuchniach w dalszym ciągu króluje biel, ale modne są też inne kolory. Czerwony, niebieski, czarny, szary. Trudno ci się zdecydować na mocny kolor? Wybierz zabudowę w neutralnym kolorze i dodaj do niej mocne akcenty w postaci sprzętów, np. czerwonej lodówki, żółtego miksera czy granatowej kawiarki. W nowoczesnych kuchniach możesz także pomalować fragment ściany nad blatem na intensywny odcień - skontrastowany z zabudową lub o ton od niej jaśniejszy. W nowoczesnych kuchniach równie wyrazisty efekt osiągniesz, pokrywając ścianę ciekawą tapetą albo sklejką w pięknym fornirze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE