Beżowa kuchnia z salonem: aranżacja kuchni w stylu country

2015-05-15 11:19

Beżowa kuchnia jest przytulna, elegancka i wygodna, urządzona w stylu country. Została połączona z salonem, dzięki temu jest tu sporo miejsca do gotowania. Kropką nad i w aranżacji kuchni jest pleciona lampa nad stołem. Podkreśla ciepły klimat wnętrza kuchni. Projekt kuchni: Mikołaj Wojciechowski z pracowni Sojka & Wojciechowski.

Aranżacja kuchni jest utrzymana w beżowej kolorystyce w stylu country. Ciepłe barwy sprawiają, że wystrój kuchni jest bardzo przytulny. Wzrok przyciąga lampa nad stołem. - Zobaczyliśmy tę lampę w projekcie i zakochaliśmy się w niej. Wpisywała się w klimat wymarzonej kuchni – wspominają właściciele mieszkania. – Gdy okazało się, że została wycofana ze sprzedaży, zaczęliśmy jej szukać w internecie. I znaleźliśmy. Sam klosz. Na aukcji w Holandii. Projekt kuchni: Mikołaj Wojciechowski z pracowni Sojka & Wojciechowski (www.sojkawojciechowski.pl).

Beżowa kuchnia projekt wnętrza

Właściciele odetchnęli z ulgą, gdy po raz pierwszy weszli do nowej kuchni. Beżowa kuchnia z wygodną wyspą, pojemnymi szafkami spełniała ich oczekiwania i marzenia. Urzekła ich aranżacja kuchni - jasna i przestronna. Projekt całego mieszkania to dzieło Mikołaja z pracowni Sojka & Wojciechowski. Architekt o 180 stopni zmienił pierwotny stan deweloperski. W miejscu poprzedniej kuchni zaplanował sypialnię (prowadzą do niej drzwi na końcu zabudowy kuchennej). Strefę gotowania „dokleił” do łazienki, dzięki czemu zminimalizował przeróbki wodno-kanalizacyjne, skrócił czas remontu. Większość ścian została zburzona, a przestrzeń kuchni z salonem optycznie powiększona. Teraz hol w naturalny sposób łączy się z kuchnią, a kuchnia z salonem.

Beżowa kuchnia aranżacja z wyspą

Właścicielom zależało na aranżacji kuchni ciepłej i zawsze otwartej dla znajomych. Dlatego zdecydowali się na beżową kuchnię w przytulnym stylu country (stonowaną, drewnianą, z dębowym olejowanym blatem) oraz budowę wyspy kuchennej jako centrum imprez i wspólnego gotowania. Standardowo wyspa służąca do gotowania powinna sięgać 87–90 cm od podłogi (idealną wysokość ustalisz, odejmując 10–15 cm od wysokości, na której znajdują się twoje łokcie, gdy stoisz przy blacie). Stoły kuchenne mierzą zazwyczaj 75 cm, a barki 120–150 cm. W prezentowanej na zdjęciach kuchni zależało projektantom na identycznej wysokości stołu jadalnianego oraz blatu roboczego. Postawili na 90 cm, ujednolicając tym samym „wzrost” wyspy oraz szafek w zabudowie. Wyższy stół wymagał tym samym wyższych siedzisk, dlatego użyto hokerów, którym skrócono nieco nóżki. Toczone nogi stołu wykonane zostały na miarę. Aby rzeczywiście można było gotować i piec na wyspie, podciągnięto do niej przewody elektryczne, zamontowano pochłaniacz. Okap z funkcją wyciągu wymagałby poprowadzenia rury wentylacyjnej i montażu sufitu podwieszanego. A projektanci nie chcieli obniżać pomieszczenia.

Właściciele traktują swoją nową kuchnię jak serce domu. Nazwali ją „kuchnią spotkań”, wprowadzili do aranżacji beżowej kuchni elementy salonowe. Na ścianie w kuchni z białej cegły zawiesili zdjęcia swoje, znajomych, ważnych miejsc. Ponieważ kuchnia jest otwarta, znajduje się w przejściu między holem a salonem, domownicy starają się utrzymywać w niej porządek. Na blacie przechowują tylko przedmioty warte uwagi – ładne naczynia i akcesoria kuchenne, które pasują do aranżacji beżowej kuchni, zgrupowane pod względem koloru i materiału, z którego je wykonano.

Więcej inspiracji: