Zapewnij sobie maksimum komfortu. Postaw na lodówkę side by side

2022-07-22 16:34

Nowoczesna kuchnia powinna być piękna i maksymalnie funkcjonalna. Jeśli chcemy osiągnąć ten efekt w swoim domu, powinniśmy wybierać AGD, które będą miały obie te cechy – takie właśnie są lodówki side by side. Co warto wiedzieć o lodówkach dwudrzwiowych?

Lodówka side by side
Autor: serwis prasowy marki Samsung Nowoczesna kuchnia z lodówką side by side.

Spis treści

  1. Lodówka side by side – co to znaczy i gdzie się sprawdzi?
  2. Jakie są zalety posiadania lodówki dwudrzwiowej?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę side by side do kuchni?

Lodówka side by side – co to znaczy i gdzie się sprawdzi?

Cechą stanowiącą o istocie lodówki side by side jest jej podział na dwie części w pionie – czyli w odwrotności do standardowych wersji lodówek, gdzie najczęściej na górze znajduje się chłodziarka, a na dole zamrażarka. Podział lodówki dwudrzwiowej przeważnie jest jednak nierówny – zazwyczaj jedna ze stron jest wyraźnie szersza i to właśnie ona służy do przechowywania żywności o krótszym terminie spożycia. Część zamrażalnikowa jest mniejsza, ponieważ chowamy do niej zdecydowanie mniej jedzenia na co dzień.

Lodówka side by side znajdzie zastosowanie w każdej nowoczesnej kuchni ze względu na wygodę jej używania. Są jednak pomieszczenia, w których jest szczególnie polecana – okaże się niezastąpiona w wąskich, lecz długich pomieszczeniach, w których szerokość drzwi może okazać się kluczowa dla codziennego komfortu korzystania z kuchni. Nie tylko rozmiar samych skrzydeł ma tu znaczenie. Ważna okazuje się też sama głębokość lodówki dwudrzwiowej, która jest dużo mniejsza niż w przypadku standardowych modeli.

..  Jak przechowywać owoce? >>>

..  Jak przechowywać warzywa? >>>

Jakie są zalety posiadania lodówki dwudrzwiowej?

Oprócz sporych możliwości wykorzystania w wąskich wnętrzach, jakie daje nam lodówka side by side, warto ją mieć także z kilku innych względów. Takie urządzenie jest dość płytkie, a zatem półki znajdujące się w środku również nie sięgają daleko, są za to szersze. Pozwala to na ułożenie artykułów spożywczych w większym ładzie i w sposób umożliwiający wygodne sięganie po każdy z nich.

W lodówkach dwudrzwiowych znajdziemy także sporo miejsca do przechowywania produktów na drzwiach, co pozwoli nam na łatwiejsze uporządkowanie kartonów i butelek z napojami oraz słoików z sałatkami czy sosami.

Nie zapominajmy również o ich efektownym wyglądzie oraz o tym, że lodówki side by side są zazwyczaj bardzo nowoczesne i mają wiele ciekawych funkcji do zaoferowania.

..  Lodówki retro – modne AGD do kuchni >>>

Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę side by side do kuchni?

Lodówki side by side mają nie tylko różne wymiary, ale też parametry i funkcje. Przed zakupem warto poznać najważniejsze z nich, by dokonać dobrego wyboru podczas wyposażania kuchni w AGD.

  • Lodówka side by side do zabudowy czy wolnostojąca? To, jaki model AGD wybierzemy, zależy przede wszystkim od przyjętej konwencji i tego, czy zdecydowaliśmy się na zabudowę kuchenną w przypadku pozostałych urządzeń. Zabudowa lodówki side by side na pewno zaprezentuje się świetnie, ale do wyboru mamy także wiele modeli wolnostojących, które pięknie wkomponują się w nowoczesną przestrzeń – np. czarne lodówki side by side.
  • Chłodna woda i kostki lodu – lodówka side by side z kostkarką i dystrybutorem wody to świetny wybór do nowoczesnej kuchni. Od teraz robienie drinków i przygotowywanie napojów chłodzących nabierze nowego wymiaru!
  • Klasa energetyczna – z uwagi na spore wymiary lodówka side by side może pochłaniać dość duże ilości energii elektrycznej w czasie pracy. Dlatego też należy szukać takich urządzeń, które będą jak najoszczędniejsze. Najlepszym wyborem okażą się lodówki dwudrzwiowe A+++.
  • No Frost – funkcja, która pojawia się już w niemal każdej chłodziarko-zamrażarce, jednak warto się upewnić, czy wybrana przez nas lodówka side by side również jest w nią wyposażona – dzięki niej możemy zapomnieć o uciążliwym rozmrażaniu komór.
  • Poziom hałasu – koniecznie też sprawdźmy, jak głośno działa wybrana przez nas lodówka dwudrzwiowa. Od tego może zależeć nasz codzienny komfort korzystania z kuchni. Najlepiej wybrać lodówkę side by side generującą mniejszy hałas niż 40 dB.
  • Nowoczesne lodówki wyposażane są także w panel sterujący na zewnątrz, dzięki któremu można zmieniać ustawienia w środku, bez konieczności uchylania drzwi urządzenia. Najlepszymi lodówkami side by side będziemy mogli sterować natomiast nawet z poziomu aplikacji w smartfonie.

..  Wybieramy lodówki do zabudowy >>>