Kuchnie stylowe projekty: 15 zdjęć kuchni z klimatem retro

2015-09-08 16:37

Kuchnie stylowe są rodzinne i pełne ciepła. Projekt kuchni z klimatem retro lubi mnóstwo ozdób i dekoracji, tu z powodzeniem odnajdą się stylowe stoły, kredensy, krzesła. Nie brakuje ładnych naczyń i tekstyliów, które dopełniają wystroju stylowych wnętrz.

Stylowe kuchnie to projekty wnętrz z charakterem, w których często widać pasję właścicieli do gotowania i upodobanie do zbierania rozmaitych kuchennych naczyń. Takie kuchnie nawiązują stylem do wiejskości, są rodzinne i przytulne, pełne zapachów, stanowią serce domu. W galerii zdjęć prezentujemy 15 stylowych kuchni, są to wnętrza z prawdziwych domów. Poczujcie klimat kuchni jak za dawnych lat...

Stylowe kuchnie: wnętrza z duszą

Stylowa kuchnia to zazwyczaj brak jednolitej zabudowy, a raczej łączenie różnych mebli. Często goszczą tu kredensy, bufety, stylowe stoły i krzesła oraz mnóstwo półek do eksponowania ładnych akcesoriów kuchennych, czy ozdobnych talerzy. W aranżacjach stylowych kuchni można fantazyjnie zestawiać sprzęty w różnych stylach, aby uzyskać efekt eklektyzmu. Każdy, kto spędza w kuchni dużo czasu, wie, że najważniejsze to mieć wszystko pod ręką. Stąd w stylowych kuchniach większość naczyń, łyżek, łopatek, noży jest trzymana na wierzchu. Wiwat wszelkie relingi, wieszaki i haczyki! W stylowych kuchnia zawieszamy na nich patelnie i rondelki, sitka i chochelki. W kamiennych lub ceramicznych garnkach ułakamy pęki drewnianych wałków, czy szpatułek. Ale pamiętajmy, że w takich projektach kuchni potrzeba dyscypilny, żeby utrzymać porządek, bo w stylowej kuchni wszystko stoi na wierzchu. Stosy talerzy i misek, szeregi szklanek i kieliszków mogą znaleźć miejsce na mocowanych do ściany półkach, czy w przeszklonych witrynach kredensu. Fronty mebli kuchennych często są drewniane i pomalowane np. metodą shabby chic na biało, czy zielono. Wnętrza stylowych kuchni często mają wiejski charakter, nawiązują do stylu rustykalnego, prowansalskiego, czy angielskiego.