Jedno dotknięcie i jest! O zaletach ekspresu z panelem dotykowym

2021-10-29 15:12 Materiał sponsorowany
melitta latte select
Autor: MELITTA

Proces przyrządzania kawy powinien być przede wszystkim przyjemny. Dlatego idealny ekspres to urządzenie, które jest proste w obsłudze, intuicyjne i które przyrządza kawę najwyższej jakości. W ten nurt wpisują się nowoczesne ekspresy automatyczne marki Melitta, szczególnie modele Latte Select i linia Barista Smart.

Intuicyjne i proste w obsłudze

Ekspres automatyczny LatteSelect to produkt, który zwraca uwagę nie tylko swoim nowoczesnym, stylowym wyglądem. Projektując ten model, specjaliści Melitta skupili się na zapewnieniu użytkownikowi maksymalnej wygody podczas obsługi ekspresu. Dlatego, LatteSelect został wyposażony m.in. w wysokiej rozdzielczości, czytelny wyświetlacz TFT.

Przejrzysty i intuicyjny panel sterowania przeprowadza nas przez proces parzenia kawy oraz czyszczenia urządzenia. W swojej pamięci LatteSelect ma zapisanych aż 12 rodzajów kaw, dlatego jeśli mamy ochotę na autentyczne włoskie espresso czy puszyste cappuccino, wystarczy wybrać je na wyświetlaczu.

Model LatteSelect, podobnie jak inne ekspresy Melitta m.in. Barista Smart i CI Touch, został wyposażony w funkcję Moja kawa, która pozwala na stworzenie autorskiego przepisu na napój kawowy i zapisanie go w pamięci urządzenia. W ten sposób, gdy tylko zapragniemy wypić "naszą" kawę, wystarczy, że wybierzemy ją z menu – nie musimy ustawiać wszystkich parametrów jak moc, temperatura parzenia czy ilość spienionego mleka. Ekspres zrobi to za nas! Co więcej, urządzenia Melitta są w stanie zapamiętać aż 6 różnych autorskich profili (w ramach każdego profilu można edytować dany przepis, dostosowując go do własnych potrzeb i gustów).

melitta latte select
Autor: MELITTA

Zaparz dwie kawy jednocześnie

Intuicyjność ekspresów automatycznych Melitta nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wyboru gotowych rodzajów kaw. W tym miejscu warto również wspomnieć o funkcji DoubleCup, która pozwala zaparzyć jednocześnie dwie kawy (mleczne oraz czarne). Natomiast funkcja OneTouch daje możliwość, wybrać za pomocą jednego przycisku rodzaj kawy, który nas interesuje, a nawet podgrzaną wodę czy spienione mleko.

Kolejnym udogodnieniem, które oferują nowoczesne ekspresy Melitta jest Manual Bean Select. Dwa oddzielne pojemniki umożliwiają korzystanie z dwóch rodzajów ziaren, co znacznie poszerza możliwości przygotowania kawowych specjałów. Model Barista TS Smart automatycznie dobiera komory, natomiast w przypadku niższych ekspresów jak Barista T Smart czy CI Touch komorę należy wybrać ręcznie za pomocą małej dźwigni przy pojemniku.

Załóżmy, że odwiedziła nas przyjaciółka, która lubi latte zaparzone na bazie afrykańskich ziaren. Natomiast my wolimy kolumbijskie espresso. By je przygotować, nie będziemy musiały manualnie dosypywać ziaren za każdym razem, gdy zechcemy przyrządzić inną kawę. Wystarczy, że skorzystamy z opcji Manual Bean Select, a ekspres zajmie się resztą. To nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu, który możemy spędzić, robiąc to, co dla nas ważne.

melitta
Autor: MELITTA

Panel dotykowy? A może aplikacja?

Czytelny interfejs i prosty w obsłudze panel sterowania ekspresów Melitta sprawia, że sama czynność parzenia kawy nie generuje dodatkowego stresu. A gdyby tak wynieść proces przyrządzania kawy na wyższy, jeszcze wygodniejszy i przyjemniejszy poziom?

Jest to możliwe dzięki aplikacji Melitta Connect, którą obsługują ekspresy linii Barista Smart. Za pomocą mobilnej aplikacji możemy zaprogramować urządzenie, by zaparzyło wybraną przez nas kawę (także wg naszego autorskiego przepisu).

Obsługa ekspresu do kawy nie powinna być ani trudna, ani stresująca. Doskonale rozumie to marka Melitta, która upewniła się, że jej ekspresy zostały wyposażone w dobrze zaprojektowany panel sterowania i intuicyjne funkcje, które sprawią, że proces przygotowywania kawy będzie czystą przyjemnością. Bo w kawie dokładnie o to chodzi!

Więcej informacji o ekspresach Melitta tutaj.

melitta
Autor: MELITTA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień