To jest trendy! Naturalne materiały w małej kuchni: korek, drewno, kamień

2016-03-14 16:54

Mała kuchnia zgodna z trendami 2016, to kuchnia czerpiąca z natury. Naturalne elementy i detale wyposażenia małej kuchni, takie jak drewno, bambus, korek czy kamień, sprzyjają wdrażaniu w codzienność idei slow life. Przyjrzyjmy się naturalnym trendom 2016 do małej kuchni, które zmieniają złe nawyki na zdrowe.

Tęsknota za naturą i świadomym korzystaniem z życia jak nigdy wcześniej z impetem wkroczyły w rok 2016. Trendy do małej kuchni zgodnej z ideą slow life emanują spokojem, prostotą i wygodą użytkowania. Do tego mają stonowane kolory i nieregularne kształty. Bliżej natury w małej kuchni jeszcze nie byliśmy...

Trendy 2016 w małej kuchni: korek, drewno, kamień

Drewniane deski do krojenia to niejako standard w wyposażeniu każdej kuchni. W odświeżonej wersji, zgodnej z trendami do małej kuchni w 2016 roku, drewniane deski tracą regularny kształt prostokąta na rzecz nieregularnych, „naturalnie uczciwych” elips, z widocznymi sękami i niedoskonałościami drewna. Idea slow life to idea braku pośpiechu, odpuszczenia sobie konieczności bycia we wszystkim doskonałym. Odpuśćmy więc i drewnu. Drewniane blaty i fronty szafek kuchennych są elementami ponadczasowymi, które zawsze warto wykorzystać w projekcie kuchni. Kamienne, marmurowe lub granitowe patery na ser albo ciasto, to także trend, który odwołuje się do natury. Kamienna patera sprawdzi się zarówno w codziennym użytku, jak i w roli reprezentacyjnej na gościnnym stole. Przygaszona i ciepła kolorystyka natury, czyli brązy, beże i zielenie, doskonale prezentują się na neutralnie białym tle ścian i kolorów z palety off white. Motyw strukturalnego korka również zyskuje nową odsłonę w obowiązującym sezonie. Korek użyty jako siedzisko ław i zydli na metalowych stelażach, czy jako siedzisko lekkiego taboretu przyjemnie wizualnie ociepla aranżację małej kuchni, nie zabierając również wiele miejsca. Terakotowe donice na zioła w małej kuchni również są jak najbardziej w duchu trendów na rok 2016. Natura to także dużo dziennego światła i minimalizacja sztucznego, chłodnego oświetlenia. Bambusowe klosze przyjemnie rozpraszają światło żarówki, podkreślają ciepłą kolorystykę drewnianych mebli i dodatków wokół i pozwalają odpocząć oczom od sztucznego oświetlenia wielkich miast.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022