Planujemy małą kuchnię: 10 pomysłów na wyjątkową małą kuchnię!

2015-10-22 12:45 Agnieszka Zawadzka

Mała kuchnia, duże wyzwanie! Inpirujące pomysły do małej kuchni rozbudzą w Was pokłady kreatywności i chęć do zmian! Zobaczcie najciekawsze pomysły do małej kuchni.

Mała kuchnia sprzyja kreatywności. Znalezienie funkcjonalnych skrytek, schowków i przechowalni dla rzeczy ważnych i niezbędnych w małej kuchni wymaga bowiem podejścia planistycznego. Kompleksowo rozplanowana przestrzeń małej kuchni, w której uwzględnimy zarówno nasze potrzeby jak i nawyki, odwdzięczy nam się niezwykłą przyjemnością z jej użytkowania. O czym warto pamiętać planując aranżację małej kuchni?

Planujemy małą kuchnię: kuchnia skrojona na miarę

Pamiętaj, że mała kuchnia ma odpowiadać dokładnie na Twoje potrzeby. Nie musi więc wyglądać jak żywcem wyjęta z katalogu. Możesz bawić się formą, przemycać do małej kuchni "niekuchenne" meble (otwarte półki, fotel, wazon, obrazy czy plakaty na ścianę), "odkuchennić" funkcjonalną przestrzeń stawiając na oryginalne dodatki i stylistyczny eklektyzm.

Czytaj też: Szybki remont kuchni [PORADY + WIDEO] >>>

Jeśli lubisz kolorowe puszki, wykorzystaj je do przechowywania ulubionej kawy, cukru, mąki. Korzystaj z nich na co dzień. Jeśli nie masz wielu zamykanych szafek kuchennych, staraj się eksponować najładniejsze okazy filiżanek i tależy. Mniej urodziwe naczynia i sprzęty chowając w czeluści szafek. Upiększając niezbędne w kuchni sprzęty sprawiasz, że to co konieczne staje się również dekoracyjne.

Planujemy małą kuchnię: ciągi komunikacyjne

W małej kuchni niezwykle ważna jest dobrze zaplanowana komunikacja. W żadnej innej przestrzeni tak dobrze nie sprawdzą się zasady projektowania kuchni. Właściwy ciąg ustawienia lodówki, kuchni i zlewu, rozplanowanie blatu i spiżarni na suchy prowiant w przestrzeni małej kuchni zaprocentuje niezwykłą wygodą użytkowania. W dodatku rozplanowanie funkcji małej kuchni zgodnej z naszymi nawykami i "ulubieństwami" (kubki na górnej półce, sztućce w szufladzie, sól i pieprz w zasięgu kuchenki itp.) korzystanie z niej stanie się czystą przyjemnością.

ZOBACZ: Jak urządzić kuchnię? >>>