Metamorfoza kuchni: królewski szyk i elegancja

2014-08-15 20:02 Anna Rychlewicz

Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Centrum mieszkania, w którym spędzamy długie godziny na rozmowach z przyjaciółmi czy bezcenne chwile podczas rodzinnego obiadu. Czasy, kiedy kuchnia była zamkniętą przestrzenią roboczą powoli odchodzą do lamusa. Teraz wnętrza kuchenne wchodzą na salony, niejednokrotnie stając się jednym z najbardziej reprezentatywnych wnętrz domu. Prezentujemy niesamowitą metamorfozę kuchni wraz z jadalnią, które wspólnie tworzą aranżacyjną perełkę w projekcie wnętrz.

Czas, kiedy kuchnia pełniła funkcję czysto roboczą to przeszłość. Coraz częściej projekt kuchni zakłada wnętrze, które jest nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim estetyczne. Na tyle estetyczne, by mogło ono pełnić także funkcję pomieszczenia, w którym będziemy przyjmować gości. Coraz popularniejsze staje się otwieranie kuchni na inne pomieszczenia domu, aranżując niezwykle przestronne wnętrze pozbawione granic i barier. Najlepszym dowodem na potwierdzenie powyższej tezy jest szybka metamorfoza kuchni przeprowadzona przez studio Decolatorium.

Metamorfoza wnętrz: biała kuchnia ze stylową jadalnią

Kuchnia to miejsce, które jeszcze nie tak dawno postrzegało się tylko i wyłącznie jako przestrzeń roboczą. Z uwagi na to, projektowana była ona w osobnych pomieszczeniach, odizolowana od reprezentacyjnych przestrzeni domu. Teraz, coraz częściej wchodzi ona na salony, idealnie pełniąc swoją funkcję, a jednocześnie będąc strefą niezwykle stylową i szykowną. Metamorfoza wnętrza przeprowadzona przez projektantkę ze studia Decolatorium obejmowała przede wszystkim zmianę funkcji pomieszczenia, a także wymianę hudrauliki czy elektryki. W efekcie powstała niezwykle stylowa kuchnia wraz z jadalnią, która urzeka niepowtarzalnym i wyszukanym stylem. Projekt wnętrza przywodzi na myśl królewskie komnaty, jednocześnie pozostając przestrzenią niezwykle przytulną, z domowym klimatem. Na bohatera wnętrza aspiruje drewniany stół wraz ze stylowymi krzesłami. Zlokalizowany w centralnym punkcie pomieszczenia, wyznacza strefę jadalną na najwyższym poziomie. W kwestii zabudowy kuchennej zdecydowano się na proste fronty szafek w kolorze białym. Takie rozwiązanie sprawia, że strefa robocza pełni funkcję pełnowartościowej kuchni, jednocześnie oddając pierwszeństwo w aranżacji stylowej części jadalnej.

 

Zobacz inne metamorfozy wnętrz autorstwa Decolatorium