Projekt kuchni: kolor czarny elementem obowiązkowym w kuchni w stylu nowoczesnym. Zdjęcia!

2014-10-17 16:39 Monika Czerwińska-Konarska

Projekt kuchni w stylu nowoczesnym zazwyczaj zawiera w sobie coś w kolorze czarnym. Mogą to być fronty szafek lub tylko wyraziste dodatki. Czarne meble sprawiają, że kuchnia staje się elegancka i wyrafinowana.

Projekty kuchni powstałych w ciągu ostatnich kilku wyróżniają się wspólna cechą. Okazuje się, że kolor czarny jest częścią wspólną większości aranżacji kuchni w styl nowoczesnym. Czy nastąpi modna na czarne meble kuchenne? Rzadko w czarnym kolorze są wszystkie szafki, częściej w projekcie nowoczesnej kuchni jest to tylko wysoka zabudowa, blaty ze zintegrowanym zlewem, nowoczesny sprzęt AGD lub chociażby lampy. Dzieje się tak pewnie dlatego, ze kolor czarny jest idealnym tłem dla wszystkich innych kolorów, tworzy wyraziste i nowoczesne połączenie graficzne z bielą, a co najważniejsze pięknie podkreśla wszystkie naturalne odcienie drewna.

Projekt kuchni z kolorem czarnym w wersji total look

Kolor czarny w kuchni w stylu nowoczesnym to właściwie już standard. Odważni decydują się na „total look”, czyli wszystkie meble kuchenne w kolorze czarnym. Takie rozwiązanie sprawdza się w dużych pomieszczeniach, w pokojach dziennych połączonych z kuchnią, w których ciemny kolor powoduje, że czarna kuchnia nie dominuje. Chociaż, szafki w kolorze czarnym sprawdzą się też w niewielkim aneksie kuchennym, który jest dobrze oświetlony. Albo światłem dziennym albo dobrze zaprojektowanym i rozmieszczonym sztucznym. W dużych pomieszczeniach podczas projektowania kuchni możemy sobie pozwolić na to by szafki w kolorze czarnym były matowe. W niewielkich aneksach kuchennych lub w kuchniach w stylu glamour lepiej sprawdzą się czarne meble z frontami z lakierowanego na wysoki połysk mdf-u lub szklane.

Kolor czarny jako wyrazisty dodatek w kuchni w stylu nowoczesnym

Kolor czarny w aranżacjach kuchni w stylu nowoczesnym  zdecydowanie częściej występuje jednak jako dodatek. W formie eleganckich blatów, okładzin ściennych pomiędzy szafkami lub frontów szafek wysokiej zabudowy.  Często w kolorze czarnym w kuchniach w stylu nowoczesnym znajdziemy sprzęt AGD. Szczególnie spektakularne są lodówki side by side. Czasem ich fronty pokryte są lakierowanym szkłem.  Często w kolorze czarnym w projektach kuchni znajdziemy też czarne krzesła lub stołki barowe przy wyspach albo efektowne lampy. Mimo, że nie są one duże są zazwyczaj na tyle wyraziste i stylowe, że stanowią o całej aranżacji kuchni. Dobrym pomysłem na dodatek w kolorze czarnym jest ściana pomalowana farbą tablicową. Możemy tam zostawiać nowe wiadomości dla domowników lub zapisywać nowe przepisy kuchenne. Jednak chyba największą zaletą koloru czarnego w domowej kuchni w stylu nowoczesnym jest to, że pięknie podkreśla i wydobywa naturalne odcienie drewna na frontach szafek kuchennych, blatach  i na podłodze.