Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!

2023-03-17 16:21

Świeże zioła w kuchni to nie tylko dodatek smakowy do przygotowywanych potraw, ale także piękna wiosenna dekoracja kuchni. Zazwyczaj zioła w doniczkach uprawiamy na kuchennym parapecie, na blacie wyspy lub szafki kuchennej. Ale my mamy jeszcze inne pomysły na ciekawe miejsce, w którym świeże i zielone zioła staną się wyjątkową dekoracją kuchni.

Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Dekoracja kuchni: aranżujemy domowy zielnik
  2. Aranżacja kuchni: ozdobne osłonki na doniczki z ziołami

Dekoracja kuchni to nie tylko użytkowe akcesoria kuchenne. A to na nich zazwyczaj najbardziej się skupiamy. Zastanawiamy się w jakim powinny być kolorze, czy plastikowe, ceramiczne czy metalowe? Ale tak naprawdę wyjątkową i najładniejszą dekorację kuchni, zwłaszcza osoby która lubi gotować, stanowią świeże zioła. A że wiosna to idealna pora na wysianie kilku najbardziej lubianych ziół lub posadzenia kilku cebulek nie zastanawiajmy się dłużej tylko siejmy bazylię, rukolę albo koperek! Nie dość, że świeże zioła w kuchni ładnie wyglądają, wiemy skąd pochodzą, możemy więc śmiało skubać listki i wrzucać prosto do sałaty lub do zupy.

Dekoracja kuchni: aranżujemy domowy zielnik

Zioła, tak jak wszystkie zielone rośliny potrzebują do życia światła. Najlepiej więc będzie jeśli dotychczasowa aranżacja kuchni pozwoli nam ustawić zioła w kuchni na parapecie lub na dobrze oświetlonym blacie niedaleko okna. Może to być blat wyspy kuchennej lub szafki. Jeśli brak nam takiego miejsca spróbujmy ustawić przy oknie dekoracyjną, wąską konsolę. Latem grzejniki nie działają więc zioła w kuchni będą miały tam idealne dla siebie warunki. Może jednak zdarzyć się taka sytuacja, że parapet jest bardzo wąski, miejsca na blacie wyspy lub szafki ledwo starcza do przygotowywania posiłków. Możemy wtedy powiesić nasze zioła w ozdobnych pojemnikach …pod sufitem. Takie wiszące ogrody, czy w tym wypadku zielniki robią ogromne wrażenie. A, że taka sytuacja występuje dosyć często fachowcy nawet opracowali już system podlewania takich nietypowych domowych zielników. A co powiecie na stół kuchenny ze specjalną rynienką, w której mogą rosnąć świeże zioła?

Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!
Autor: serwis prasowy Floradania, floradania.dk

Aranżacja kuchni: ozdobne osłonki na doniczki z ziołami

W sklepach obecnie jest ogromny wybór akcesoriów do dekoarcji kuchni, w tym ozdobnych osłonek na doniczki  z ziołami. Wystarczy wiedzieć w jakim stylu i ile sztuk osłonek będzie nam potrzebnych i domowy zielnik zostanie zaaranżowany dosłownie w kilka minut. Do kuchni w stylu rustykalnym znajdziemy kremowe osłonki z popękaną farbą lub z ręcznie malowanymi motywami roślinnymi. Do stylu nowoczesnego będą pasowały proste, metalowe w kolorze srebrnym lub jednobarwne ceramiczne. Styl klasyczny i zioła w kuchni to osłonki tradycyjne w formie. A tak naprawdę dekoracją kuchni w każdym stylu będą ceramiczne – terakotowe doniczki na zioła, zupełnie nowe lub ładnie postarzone.

Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!
Autor: serwis prasowy marki Yellow Octopus
Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!
Autor: serwis prasowy marki Hellen Round
Zioła: najładniejsza wiosenna dekoracja kuchni? Domowy zielnik!
Autor: serwis prasowy annabeljames.co.uk