Aranżacja kuchni: kamienne fronty kuchenne alternatywą dla typowych frontów kuchennych!

2014-10-08 20:06

Kamienne fronty kuchenne oto nowe spojrzenie na nowoczesną klasykę w aranżacji kuchni! Czy istnieje jakaś alternatywa dla drewnianych, klasycznych frontów szafek kuchennych w aranżacji kuchni, oprócz tych z płyty MDF lakierowanych na wysoki połysk? TAK. Kreatywne podejście do aranżacji kuchni nie zamyka nas jedynie na asortyment dostępny w katalogach sieciówek z wyposażeniem wnętrz!

Spis treści

 1. Kamienne fronty kuchenne: kuchnia wyrwana z konwencji
 2. Aranżacja kuchni: fronty mebli kuchennych okleina kamienna
 3. Kamienne fronty kuchenne: wnękowa spiżarnia
 4. Aranżacja szarej kuchni: kamienna wyspa kuchenna
 5. Kuchnia z kamiennymi frontami: KOSZTORYS

Urządzamy nową kuchnię: jesteśmy pełni ekscytacji, pomysłów, nowych funkcjonalnych rozwiązań aż... do czasu wizyty w sklepie meblarskim. Wybierając meble kuchenne gotowe lub na wymiar ma dwie propozycje: drewno bądź lakier - to w zasadzie tyle w temacie dostępnych frontów kuchennych. Oczywiście, osiągalne są jeszcze różne „wariacje na temat” (kuchnie fornirowane, aluminiowe, fronty kuchenne szklane), ale czy istnieje jakaś nietuzinkowa droga do wyrwania się z tej dualistycznej konwencji sposobu aranżacji kuchni? Mamy dla Was projekt niezwykłej aranżacji kuchni z kamiennymi frontami kuchennymi! Jak to możliwe? Oto szara kuchnia z kamienia.

Kamienne fronty kuchenne: kuchnia wyrwana z konwencji

Aranżacja kuchni otwartej na salon w zamierzeniu nie miała mieć nic wspólnego z kuchnią klasyczną lub stricte nowoczesną konwencją urządzania kuchni. Właścicielom zależało na tym, by otwarta kuchnia miękko wtapiała się w salon, nie tworząc silnie odrębnej przestrzeni. Musiała zatem być i elegancka i nieco mniej kuchenna – stąd pomysł na rezygnację z górnych szafek kuchennych. W ich miejscu postawiono za to na bardzo „salonową” tapetę z heksagonalnym wzorem, która stworzyła wysublimowane tło dla stylowej nadstawki kredensu, pasującej do mebli w pokoju dziennym i znacznie ocieplającej wizerunek wystroju szarej kuchni. Zabytkowa nadstawka stała się też znakomitym pretekstem do atrakcyjnej ekspozycji domowych serwisów kawowych i kolorowego szkła w aranżacji kuchni.

Aranżacja kuchni: fronty mebli kuchennych okleina kamienna

Szarość, czerń i antracyt stanowić miały jednak główną oś kolorystyczną aranżacji kuchni. Pomysł na kamienne wykończenie dolnej partii szafek kuchennych to inicjatywa projektantki – Karoliny Wilk. Kamienne fronty kuchenne to nic innego jak doskonała w aranżacji surowych wnętrz okleina z łupka kamiennego. Chropowata, zróżnicowana faktura okleiny i jej piękne, ciemnoszare wybarwienie nabrały charakteru w zestawieniu z jaśniejszym blatem imitującym beton. W aranżacji kuchni betonową okładzinę podwyższono również do wysokości fragmentu ściany ponad blatem właściwym, stąd dekoracyjna tapeta zdobiąca ścianę w kuchni jest skutecznie chroniona przed zachlapaniem. Jasna, szaro-beżowa kolorystyka drewnianej podłogi w kuchni o pięknym rysunku usłojenia, koresponduje kolorystycznie z wybarwieniem tapety oraz ramą wieńczącą ulubiony obraz właścicielki pt. „Kura domowa” autorstwa Agi Świerczek. To właśnie ów pomarańczowa kura z obrazu wdarła się intensywną, jaskrawą plamą kolorystyczną w zdominowaną szarościami aranżację kuchni i znalazła swoich barwnych kontynuatorów w przedmiocie modernistycznego dzbanka i łapki do gorących garnków. Takie nieliczne, drobne ale jaskrawe akcenty znakomicie ożywiają monochromatyzm aranżacji kuchni.

Kamienne fronty kuchenne: wnękowa spiżarnia

Do stworzenia wnęki na wielką, czarną, dwudrzwiową lodówkę obudowaną czarna szafką (składzikiem na wina i kieliszki) i wysokim regałem ( z funkcją spiżarni) wykorzystano fragment przedpokoju. Całość tworzy niezwykle spójną całość wysokiego prostokąta o bogatym, zróżnicowanym wnętrzu. Drzwi lodówki zdobi też kolekcja magnesów z podróży do różnych zakątków świata.

Aranżacja szarej kuchni: kamienna wyspa kuchenna

Oddzielająca kuchnię od salonu wyspa sprawdza się pod wieloma względami. Między innymi znacznie zwiększa powierzchnię roboczą i odsuwa kuchenkę i piekarnik (czyli strefę gotowania) od podatniejszej na zabrudzenia ściany z tapetą. Fragmentarycznie umieszczony na wyspie kuchennej drewniany blat ociepla chłodną aranżację szarej kuchni. Wyspa stanowi też bardzo pakowny system do przechowywania. To właśnie dzięki wyspie kuchennej można było zrezygnować z górnych szafek kuchennych.

Kuchnia z kamiennymi frontami: KOSZTORYS

Remont kuchni, przeprowadzony zgodnie z projektem Karoliny Wilk i Eweliny Szymańczak ze studia QUBIK DESIGN, wygenerował nastepujące koszty:

 • zabudowa kuchenna, Fernix Robert Cyranowicz: 8000 zł
 • łupek, palladiomaterials.com: 5500 zł
 • blat, palladiomaterials.com: 3100 zł
 • obróbka i instalacje blatu, marsyl.com: 3000 zł
 • nadstawka, allegro.pl: 300 zł
 • oświetlenie Squares, aquaform.pl: 710 zł
 • tapeta, decodore.pl: 640 zł
 • lodówka Side by Side, Samsung: 3900 zł
 • płyta indukcyjna, Samsung: 2000 zł
 • okap wyspowy, Amica: 2300 zł
 • piekarnik, Samsung: 1690 zł
 • zlew, Teka: 670 zł
 • bateria, Alveus: 340 zł

 RAZEM: 32 150 zł

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE