Kuchnia w stylu angielskim: aranżacja stylowej kuchni

2015-05-28 11:24

Pani domu chciała mieć kuchnię w stylu angielskim. Aranżacja kuchni miała być stylowa, lekka i pełna elegancji. Białe meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie przez stolarza, a wzór na aranżację angielskiej kuchni pani domu znalazła w magazynie wnętrzarskim. Oto efekt inspiracji: prawdziwe wnętrza kuchni w stylu angielskim.

Oglądając uważnie magazyny wnętrzarskie, pani domu wypatrzyła kuchnię w stylu angielskim, która ją zachwyciła. Wraz ze stolarzem rozpracowała ją w każdym szczególe i odtworzyłam aranżację z gazety w swoim domu. Zobaczcie efekt eleganckiej, stylowej kuchni w kolorze białym. Wnętrze jest dość spore, a więc wygodne i funkcjonalne. Aranżacja kuchni zachwyca dopracowaniem wszystkich elementów wyposażenia, które podkreślają styl angielski.

Kuchnia w stylu angielskim: aranżacja

Pani domu lubi stylowe, eleganckie wnętrza. Chciała, by jej kuchnia była w stylu angielskim. Tradycyjna zabudowa kuchenna w stylu angielskim charakteryzuje się dużą rozmaitością typów szafek (zróżnicowanych kształtem i głębokością). W kuchni angielskiej jest też mnogość szuflad i ozdobnych detali.

Sprawdź też: białe kuchnie - ponad 100 ZDJĘĆ aranżacji >>>

Aranżacja kuchni w stylu angielskim prezentowana na zdjęciach jest klasyczna, elegancka i bardzo funkcjonalna. W stylowej kuchni meble nawiązujące do wzorów angielskiej zabudowy są dość proste, zwieńczone gzymsami. Przeszklenia szafek kuchennych wypełniono kryształowymi szybami z fazą. Przy barku stoją hokery kupione w warszawskiej Domotece. W kuchni w stylu angielskim znalazł się też elegancki ceramiczny zlew (Villeroy & Boch; bateria Grohe), który ulokowano przy oknie. Dla pięknego widoku z kuchni po jego drugiej stronie posadzono krzewy hortensji. W aranżacji angielskiej kuchni zdecydowana się na blaty robocze z granitu Kashmir White, z granitu są też cokoły chroniące ściany oraz parapet okienny. Kamień doskonale pasuje do stylowej, białej zabudowy kuchennej. Rzymska roleta w brązowo-beżowe pasy wprowadza do aranżacji angielskiej kuchni cieplejszą nutę. Chcą mieć stylową kuchnię, warto do mebli w dawnym stylu dobrać wyposażenie nowoczesne. Element niespodzianki dobrze robi w aranżacji każdej kuchni, nie tylko angielskiej.