Szara kuchnia: nowoczesna aranżacja kuchni z salonem

2015-03-11 17:18 Dominika Olszyna

Szara kuchnia znajduje się w salonie, z którym tworzy otwartą strefę dzienną. Nowoczesna aranżacja kuchni to przede wszystkim dużo szarości, dużo szafek i duża wygoda. Szary kolor zabudowy ładnie komponuje się z fioletowymi dodatkami oraz bielą.

Szara kuchnia z salonem: nowoczesny projekt wnętrz. Urządzenie części dziennej zaczęło się od kuchni z salonem. Wybrano odcienie szarości i bieli jako bazę w aranżacji wnętrz. Kolejne elementy w aranżacji mieszkania miały kolorystycznie nawiązywać do szarej kuchni, bieli i czerni. Podczas urządzania kuchni z salonem, pani domu zależało, by było tu dużo szafek oraz kamienny blat. Cieszy się także z piecyka firmy Siemens, który jest jednocześnie mikrofalówką. Szarą zabudowę kuchenną wykonano zgodnie z projektem architekta. Meble są wykonane z lakierowanego MDF-u.

Szara kuchnia: projekt wnętrza

W aranżacji szarej kuchni i całego wnętrza mieszkania pomógł Mikołaj Wojciechowski z pracowni Sojka & Wojciechowski. Jak wspomina pani domu, nie mieli z mężem konkretnej wizji. Mieszkanie miało być nowoczesne, kuchnia chcieli by była urządzona prosto i praktycznie. W strefie dziennej na pierwszy plan wysuwa się szara nowoczesna kuchnia. Zabudowa jest doskonale rozplanowana, dzięki temu w aranżacji kuchni z salonem panuje porządek i wygoda. Akcentem kolorystycznym, który pojawia się w kolejnych pomieszczeniach i ładnie łączy się z kolorem szarym jest fiolet. Ściana między dolnym a górnym rzędem szarych szafek kuchennych zabezpieczona jest czarnym szkłem - lakobel. Podłogę w strefie kuchni wykończono pasem szarego gresu. Dekoracyjne stiuki zastosowane w aranżacji salonu i kuchni dodają wnętrzu eleganckiego charakteru. Zostały dobrane z katalogu firmy NMC. Na podłodze w salonie właściciele chcieli mieć drewno, ale nie jasne. Wybrali przydymiony, olejowany dąb.