Biała kuchnia: luksusowy projekt kuchni z wykorzystaniem każdego centymetra

2024-05-17 14:13

W luksusowej białej kuchni nie znajdziemy przypadkowych elementów. Projekt kuchni zakładał idealne dopasowanie zabudowy z wykorzystaniem każdego centymetra. Udało się więc stworzyć nowoczesną kuchnię w bieli. Zobacz wyjątkowy apartament w Warszawie i jeszcze więcej inspiracji!

Spis treści

  1. Biała kuchnia: nowoczesny projekt z miastem w tle
  2. Zabudowa w białej kuchni: idealnie dopasowana
  3. Zobacz w galerii całe wnętrze i kuchnie całe w bieli

Projekt białej kuchni miał spełniać estetyczne oczekiwania właścicieli, a przy tym być nowoczesny i funkcjonalny. To założenie udało się wypełnić w stu procentach, a biała kuchnia w lofcie prezentuje się luksusowo i rewelacyjnie.

Biała kuchnia: nowoczesny projekt z miastem w tle

Widok na centrum Warszawy, który  wyłania się zza dużych okien - niemal na całą wysokość ściany, jest dekoracją samą w sobie. Architekci z pracowni Square Space sprytnie wpisali go więc w aranżację wnętrza w lofcie. Dzięki dobremu projektowi białej kuchni, w którym uwzględniono niskie szafki do zabudowy, nic nie zakłóca pięknej panoramy miasta.  W projekcie na uwagę zasługuje ciekawe rozwiązanie – płyta indukcyjna z okapem (Bora) chowanym na jej środku. Dzięki temu nad płytą mogły dekoracyjnie zawisnąć czarne lampy Kare Design. Przedłużeniem zabudowy jest wzmocniony metalową konstrukcją czarny blat, przy którym ustawiono  dwa czarne cockery – ten umowny podział strefy oddziela kuchnię od jadalni.

Czytaj też: Nowoczesna kuchnia wykończona drewnem

Zabudowa w białej kuchni: idealnie dopasowana

Zabudowa kuchenna białej kuchni wykorzystuje niemal każdy centymetr przestrzeni. Ukryto w niej sprzęty kuchenne – lodówkę, chłodziarkę do wina, półki na butelki, kuchenkę mikrofalową, piekarnik i zmywarkę. Do czarnego blatu w projekcie białej kuchni idealnie dopasowano czarny zlew i kran.  Jednolita drewniana podłoga w całym mieszkaniu jest niemal czarna z wyraźnie zaznaczonymi sękami.

W aranżacji całego loftu zdecydowanie widać dobry gust właścicieli i estetyzujący styl życia, zmierzający w kierunku lekkiego luksusu.

Zobacz w galerii całe wnętrze i kuchnie całe w bieli

Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej