Jakiej kuchni pragną nowoczesne kobiety?

2016-07-26 18:45

Aranżacja kuchni powinna być zgodna z najnowszymi trendami i zapewniać komfort gotowania. Oznacza to, że kuchnia powinna być na równi ergonomiczna i modna. Nowoczesna kobieta jest osobą świadomą. Lubi gotować, ale nie chce na to poświęcać więcej czasu niż potrzeba. Aranżacja kuchni powinna być także modna, najchętniej w kolorach neutralnych. Razem z marką Samsung udowadniamy, że w kuchni można mieć wszystko!

Nowoczesna kobieta jest osobą świadomą i wymagającą. Wie na czym jej zależy, śledzi trendy i szanuje swój czas. Aranżacja kuchni współczesnej kobiety powinna być zatem nie tylko modna i ładna, inna niż koleżanek i znajomych. Powinna być ergonomiczna  i wyposażona w urządzenia AGD ułatwiające i skracające czas gotowania do minimum. Umożliwiająca przygotowanie dietetycznych posiłków. Kuchnia nowoczesnej kobiety powinna być także przyjazna środowisku naturalnemu. Niezależnie od tego czy jest to kobieta mieszkająca samodzielnie czy z rodziną, przywiązuje wagę do jakości przygotowywanych posiłków, ale nie chce na to poświęcać zbyt wiele czasu. W połączonej przestrzeni salonu i kuchni, kuchnia nie powinna dominować, a powstały podczas gotowania rozgardiasz nie może być zbyt widoczny dla gości.

Czy styl kuchni wpływa na sposób w jaki gotujemy?

 

Ekspert Samsung radzi: zaprogramowane przepisy

 

Sięgnij po najsmaczniejsze potrawy. Dzięki funkcji Auto Cook w piekarniku Samsung Chef Collection otrzymujesz 80 zaprogramowanych przepisów. Wybierz jeden z nich, a na panelu LCD zostaną wyświetlone instrukcje, dzięki którym osiągniesz idealne rezultaty.

 

Kuchnia współczesnej kobiety

 

Aranżacja kuchni współczesnej kobiety zgodna z trendami

Współczesna kobieta, wiodąca aktywny tryb życia, pilnie śledzi trendy. Kuchnia połączona z salonem jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki takiemu układowi podczas przygotowywania posiłków osoba w kuchni może mieć kontakt z odrabiającymi lekcje dziećmi, oglądać telewizję lub podczas spotkania towarzyskiego rozmawiać ze znajomymi. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest aranżacja kuchni składająca się z wysokich szaf w zabudowie i wyspy. Dobrze dobrane AGD uczyni kuchnię funkcjonalną nawet na niewielkiej przestrzeni. Szafy mieszczą w sobie lodówkę, piekarnik i kuchenkę mikrofalową, czasem urządzenie do gotowania na parze i ekspres do kawy umieszczone na wygodnej wysokości oraz pojemne cargo do przechowywania zapasów i zastawy. Wyspa kuchenna zazwyczaj wyposażona jest w zlew i płytę grzewczą z okapem oraz blat roboczy. Tak zorganizowana kuchnia ułatwia pracę i oszczędza czas. Równie ważne są materiały wykończeniowe. Współczesna kobieta nie chce poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie i wycieranie każdej powierzchni do sucha. Blaty mają być odporne na zabrudzenia. Sprawdzają się kamienne (dobrze zaimpregnowane) lub z konglomeratu, a fronty takie na których nie są widoczne ślady dłoni. Pomimo tego, że każdy przepis można znaleźć w internecie, w kuchni lubimy korzystać z książek kucharskich. Dobrze jeśli znajdzie się tam miejsce na kilka książek autorstwa  ulubionych kucharzy.

Detale, które czynią kuchnię wyjątkową!

 

Ekspert Samsung radzi: sprytne gotowanie i ruchome pokrętło

Płyta indukcyjna Samsung Chef Collection posiada dużą, otwartą powierzchnię zwaną Wide Flex Zone, zaprojektowaną, abyś mógł gotować w wielu naczyniach jednocześnie. Szeroka i obszerna, pomieści garnki oraz patelnie różnych kształtów, o rozmiarach przekraczających możliwości zwykłych płyt grzewczych. Magnetyczne pokrętło pozwala dokładnie kontrolować ustawienia mocy płyty indukcyjnej Samsung Chef Collection - w każdym miejscu na jej powierzchni. Fakt że można je odczepić, dodatkowo znacznie ułatwia czyszczenie powierzchni.

Urządzenia AGD ułatwiające gotowanie

Nowoczesna kuchnia nie istnieje bez lodówki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, płyty grzewczej i skutecznego okapu. Współczesna kobieta raczej nie zaakceptuje kuchni bez cichej zmywarki. Jeśli w zabudowie jest miejsce, nowoczesna kobieta również chętnie wyposaży swoją kuchnię w urządzenie do gotowania na parze, np. kompaktowy piekarnik elektryczny Samsung z funkcją pary o pojemności aż 50 litrów, umożliwiający przygotowywanie zdrowych posiłków. Szuflada podgrzewająca albo ekspres do kawy umieszczone w zabudowie również będą mile widziane. Kuchnia będzie jeszcze bardziej wygodna, jeśli urządzenia AGD będą ze sobą kompatybilne. Bardzo wygodne jest na przykład naczynie Chef Pan do marynowania, będące na wyposażeniu lodówek Samsung Chef Collection, które pasuje do prowadnic piekarnika. Można wtedy marynować mięso lub warzywa w lodówce na tej samej blasze, na której później potrawa jest pieczona – w ten sposób oszczędzamy miejsce w szafkach. Nie potrzebujemy dodatkowych naczyń oraz wody i energii potrzebnych do zmywania. Płyta indukcyjna powinna dawać możliwość korzystania z różnej wielkości naczyń do gotowania. Kuchenki mikrofalowe Samsung umieszczone w zabudowie mogą być wyposażone w funkcje gotowania na parze w naczyniu Power Steam Bowl lub opiekania na chrupko z talerzem Crusty. Dla większej wygody kuchenki mikrofalowe Samsung do zabudowy wyposażone są w funkcję czyszczenia parą Steam Clean. Wyciąg kuchenny powinien być na tyle skuteczny, żeby zapachy z gotowania nie męczyły domowników i gości. Ekrany dotykowe LCD ułatwiają sterowanie płytami grzewczymi i piekarnikami. Współczesna kobieta nie chce tracić czasu na żmudne czyszczenie wnętrza piekarnika. Z pewnością chętnie wybierze piekarniki z funkcją czyszczenia pyrolitycznego lub parowego. Zmywarki Samsung WaterWall™ zapewniają optymalny proces zmywania. Kurtyna wodna dociera do wszystkich narożników. Warta uwagi jest również komfortowa i elastyczna wkładka do zmywarki na sztućce Flex Tray™.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kuchnia.samsung.pl