Nowoczesna kuchnia z industrialnymi dodatkami: nietypowe rozwiązania we wnętrzu kuchni

2016-06-28 19:51

Mały aneks kuchenny a może wygodna kuchnia z wyspą? Czy można mieć obydwa rozwiązania w jednym mieszkaniu? Projekt nowoczesnej kuchni z industrialnymi dodatkami udowadnia że tak! Zobacz nietypowe rozwiązanie we wnętrzu nowoczesnego mieszkania.

Mieszkanie blisko Paryża zostało poddane gruntownej renowacji. Choć z zewnątrz budynek zachował swój pierwotny wygląd, wnętrze zostało całkowicie przerobione. Zastosowane rozwiązania pozwalają na przepływ światła naturalnego we wnętrzu. Rezultatem jest znacznie jaśniejszy plan mieszkania, stare i nowe elementy harmonijnie istniejące obok siebie.

Aneks kuchenny czy kuchnia z wyspą?

W projekcie kuchni zdecydowano się na jej nietypowy układ. We wnętrzu powstał aneks kuchenny, którego zwieńczeniem są duże przeszklenia ze szprosami. Ekspansja ciągu roboczego poza zabudowę aneksową przekształca się w wygodną kuchnię z wyspą. Przeszklenia ze szprosami powodują, że do niewielkiej aneksowej części roboczej wpada światło dzienne. Z nowoczesnej kuchni z industrialnymi dodatkami doskonale widać co dzieje się w części dziennej mieszkania. Można mieć zatem wgląd na to, co robią dzieci. Na zewnętrznej ścianie akensu pojawił się kącik dla dzieci z tablicą kredową. Przedłużeniem kuchni jest duży stół o charakterze industrialnym, przy którym stanęły kultowe krzesla "A" z metalu.

Zobacz też: Projekt industrialnej kuchni z jadalnią >>>

Nowoczesna kuchnia z industrialnymi dodatkami

Bazą całego wnętrza są białe ściany. Nowoczesna kuchnia z industrialnymi dodatkami została dodatkowo odzielona od reszty pomieszczenia przez zróżnicowanie okładzin posadzki. W części dziennej pojawiły się drewniane panele, które dodają wnętrzu przytulności. W części kuchennej zaś – żywica przypominająca beton. Uzupełniona o industrialne dodatki oraz sztukaterie aranżacja ma charakter nowoczesny. We wnętrzu pojawiają się elementy nadające całej aranżacji charakteru; stalowe elementy, przemysłowe lampy czy zegar dworcowy. Drugie oblicze wnętrza to nowoczesna, jasna przestrzeń uzupełniona o eleganckie sztukaterie. W projekcie wnętrza zastosowano nietypowe rozwiązania przestrzeni a także łączenia faktur, co stało się atutem całego wnętrza.