Świetny pomysł do MAŁEJ KUCHNI: stoliczku wysuń się!

2013-10-05 10:30

W małej kuchni wysuwany spod kuchennego blatu stolik ma tę wielką zaletę, że zajmuje w niej dodatkowe miejsce  tylko w czasie posiłków. Jednak o takim wysuwanym stoliku należy pomyśleć jeszcze na etapie projektowania kuchennej zabudowy w małej kuchni, ponieważ mebel ten wymaga odpowiedniego rozmieszczenia dolnych szafek. Zobacz, jak zrobić ten pomysłowy stolik na kółkach...

Mała kuchnia wymaga specjalnego potraktowania już na etapie projektu. Zabudowa kuchenna w małej kuchni powinna być tak zaprojektowana, aby stanowiła wygodne miejsce do pracy, ale tez zajmowała mało miejsca. Jednym z naszych pomysłów do małej kuchni jest wysuwany stolik, który pojawia sie tylko wtedy, gdy jest naprawde potrzebny. 

Mała kuchnia:planujemy stolik

W projekcie naszej małej kuchni ustawiając szafki kuchenne, pozostawiliśmy pomiędzy nimi wolną przestrzeń o szerokości 60 cm. W tej niszy zmieścił się zaprojektowany przez nas prosty stolik.

Wykonaliśmy go z płyty MDF, którą pomalowaliśmy farbą do drewna na kolor różowy – identyczny jak barwa ścian. Stolik zaopatrzyliśmy w metalowe kółka, by można go było wygodnie wysuwać spod kuchennego blatu.

Miejsce pod stolikiem postanowiliśmy zagospodarować praktyczną ruchomą szafką. Wsunięty stolik tworzy wokół niej rodzaj dekoracyjnej obudowy. Zamiast proponowanej przez nas szafki można ustawić pod stolikiem na przykład metalowy stelaż z drucianymi koszykami, który też sprawdzi się w małej kuchni. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE