Masz problem z kroplami wody na tyłach lodówki? Spróbuj patentu z gąbką kuchenną

2023-03-14 14:45

Nadmiar wilgoci i nieprzyjemny zapach unoszący się w lodówce to problem, z którym mierzy się wiele osób. By go rozwiązać, wystarczy… zwykła myjka do naczyń. Sprawdź genialny patent na czystą i sprawnie działającą lodówkę.

mężczyzna przed lodówką
Autor: getty images

Brzydki zapach i wilgoć w lodówce

Kropelki wody osiadające na tylnych ściankach lodówki nie wróżą nic dobrego. Nadmiar wilgoci w lodówce może przyczyniać się do psucia nie tylko żywności, ale i samego urządzenia.

Z kolei nieprzyjemny zapach, który unosi się w lodówce, bardzo łatwo przenika do plastikowych elementów, przez co jest bardzo trudny do usunięcia nawet po umyciu lodówki detergentami. Silne produkty ze sklepowych półek mogą z kolei uszkodzić delikatne powierzchnie w lodówce.

Na szczęście z kropelkami wody z tyłu lodówki oraz nieprzyjemnym zapachem możemy sobie poradzić domowymi sposobami, które nie wymagają użycia niebezpiecznej chemii.

Włóż gąbkę do naczyń do lodówki

Naszym zaskakującym sprzymierzeńcem okazuje się być gąbka do mycia naczyń. Wystarczy, że umieścimy na każdej z półek nową myjkę do naczyń. By maksymalnie wykorzystać właściwości gąbki, warto wyciąć w niej średniej wielkości otwór i wsypać sodę oczyszczoną.

Gąbka z sodą nie tylko wchłonie nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki, ale również zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Tak przygotowana gąbka sprawdzi się doskonale również jako naturalny detergent podczas mycia lodówki. Zwilżając myjkę z sodą odrobiną wody, przecieramy nią wnętrze lodówki, a następnie przemywamy wilgotną szmatką i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym.

Alternatywą do myjki z sodą jest rolka papieru toaletowego w lodówce. Papier toaletowy skutecznie wchłonie wilgoć, a rozsypana na jego górnej części soda oczyszczona wchłonie nieprzyjemne zapachy.

Pamiętaj, że gąbki do naczyń nie musisz za każdym razem wymieniać na nową. Wystarczy, że zdezynfekujesz myjkę w mikrofalówce (30 sekund) lub zanurzysz na kilka godzin w roztworze wody i octu (1:1).