Włóż rolkę papieru toaletowego do lodówki. Pozbędziesz się dwóch uciążliwych problemów

2023-02-03 11:11

Co się stanie, gdy włożysz rolkę papieru toaletowego do lodówki? Z twojej listy zmartwień znikną dwa poważne problemy. Jakie? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jaką różnicę może zrobić jedna rolka papieru toaletowego w kuchni.

papier toaletowy w lodówce
Autor: screen: youtube.com @simple&fast

Papier toaletowy w lodówce – pochłaniacz wilgoci

Papier toaletowy wykonany jest z waty celulozowej. Porowaty materiał doskonale pochłania wilgoć i płyny. Dzięki tym właściwościom może pomóc rozwiązać problem z nadmierną wilgocią w lodówce.

Wystarczy, że umieścisz rolkę papieru toaletowego na jednej z półek lodówki. Wkrótce papier wchłonie wilgoć (stanie się mokry), a krople wody przestaną gromadzić się na tylnych ściankach lodówki.

papier toaletowy w lodówce
Autor: screen: youtube.com @simple&fast

By jeszcze bardziej wzmocnić efekt pochłaniania wilgoci, możesz obtoczyć rolkę papieru toaletowego w paście przygotowanej z 2 łyżek sody oczyszczonej i odrobiny wody.

Soda oczyszczona również fenomenalnie radzi sobie z usuwaniem nadmiaru wilgoci – warto więc te właściwości wykorzystać!

Obtoczoną w paście z sody rolkę papieru toaletowego umieść na półce lodówki i szczelnie zamknij drzwi. Wkrótce wilgotne powietrze w lodówce będzie jedynie odległym wspomnieniem.

Papier toaletowy na brzydkie zapachy w lodówce

Ale to nie wszystko! Papier toaletowy w lodówce, zwłaszcza w połączeniu z sodą oczyszczoną lub octem może skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy. Rolkę możesz obtoczyć we wspomnianej wyżej paście z sody lub w roztworze wody i octu. Przykre zapachy znikną szybciej niż myślisz.

Jeśli w twojej lodówce coś brzydko pachnie możesz również przetrzeć półki i ścianki ściereczką zamoczoną w roztworze wody i octu.

Innym sposobem jest wysypanie na talerzyk lub na zakrętkę od słoika kilku łyżek sody oczyszczonej. Proszek szybko chłonie wilgoć i przykre zapachy, dlatego zaleca się wymieniać go przynajmniej raz w tygodniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE