Nowoczesny wystrój okna w kuchni. Zobacz nasze propozycje z prawdziwych mieszkań

2024-04-26 15:37

Nowoczesny wystrój okna w kuchni to ważny element aranżacji. Nie powinien przytłaczać, powinien pasować do stylu całego wnętrza, zwłaszcza gdy kuchnia łączy się z salonem. Jak udekorować okno w kuchni? Co na okno w kuchni zamiast firanki? Oto propozycje na nowoczesny wystrój okna w kuchni — inspiracje z prawdziwych mieszkań.

Spis treści

  1. Z której strony najlepiej zaplanować okno w kuchni?
  2. Nowoczesne rolety do kuchni
  3. Pomysł na zasłony do kuchni
  4. Nowoczesny wystrój okna w kuchni
  5. Małe okno w kuchni
  6. Zobacz też: Firanki na okno balkonowe w bloku. Eleganckie firany balkonowe

Aranżacja okna w kuchni jest zależna od panującej mody, tak jak aranżacje wnętrz, ulega więc zmianom. Obecnie coraz rzadziej okna w kuchni dekorowane są firanami i zasłonami, zastąpiły je rolety rzymskie i żaluzje. Modne są też nieosłoniętego okna, które powiększają wnętrze i pasują do stylu nowoczesnego i loftowego.

Z której strony najlepiej zaplanować okno w kuchni?

Najbardziej problematyczna jest kuchnia z oknami wychodzącymi na zachód, ponieważ latem jest w niej bardzo gorąco. Pozostałe strony świata nie budzą zastrzeżeń, ale najlepszy dla kuchni jest wschód. Z tej właśnie strony świata najlepiej jest zaplanować okno w kuchni.

Każda część kuchni powinna być dobrze oświetlona światłem naturalnym: ciąg roboczy – raczej światłem północnym i wschodnim, natomiast jadalnia – południowym lub zachodnim.

Nowoczesne rolety do kuchni

Najczęściej do dekoracji okna kuchennego wybieramy rolety. Rolety mogą być z gęsto tkanego materiału, często są opuszczane tylko na noc. Roleta rzymska w aranżacji okna w kuchni przyda się także w ciągu dnia, np. zapewni ochronę przed mocnym słońcem, jeśli kuchnia jest od strony południowej.

Rolety są proste w obsłudze, mogą być zacieniające, wzorzyste lub kolorowe. Wybór materiałów do dekoracji okna jest ogromny. Jeśli mamy stylową kuchnię, można wybrać rolety z falbanami, wzorzyste. Do nowoczesnych zaś gładkie i proste.

Pomysł na zasłony do kuchni

Jednym z pomysłów na niebanalne dekoracje okienne mogą być brązowe lniane zasłony – w połączeniu z aranżacją wnętrza w naturalnych barwach (beże, kremy, écru) mogą stworzyć ciepłą kompozycję, w której dobrze się odpoczywa.

Bezpiecznym i ponadczasowym rozwiązaniem są białe zasłony lub firanki. Powinny one pasować do każdego wnętrza – zarówno do kuchni urządzonej klasycznie, jak i w stylu minimalistycznym.

Nowoczesny wystrój okna w kuchni

Aranżacja okna w kuchni uzależniona jest od stylu wnętrza i rodzaju mebli kuchennych. W nowoczesnych kuchniach jako dekoracje okien wykorzystywane są rolety lub żaluzje (aluminiowe lub drewniane).

W kuchniach tradycyjnych pojawiają się np. zazdrostki. Materiały wykorzystywane do dekoracji okna kuchennego powinny tworzyć przemyślaną kompozycję z całym wnętrzem.

Kupując albo samodzielnie szyjąc rolety, zastanów się, czy nie zafundować im towarzystwa – np. obrusu z tkaniny o tym samym deseniu lub kolorze, pokrowca na krzesło, serwetek. Warto! Będą stanowić spójną, przemyślaną kompozycję w aranżacji kuchni. Wykonując aranżację okna w kuchni, warto zadbać o parapet. Ładny i dość szeroki będzie dobrym miejscem na postawienie ziół czy innych dekoracji kuchennych.

Małe okno w kuchni

Zastanawiasz się nad wystrojem małego okna w kuchni? Kup do dekoracji okna kuchennego roletę w żywszym kolorze. Gdy ściana, na której znajduje się okno, jest wąska, wybierz do dekoracji okna materiał na rolety w poziome pasy, sprawdzą się też drewniane żaluzje, rolety rzymskie albo bambusowe.

Zobacz też: Firanki na okno balkonowe w bloku. Eleganckie firany balkonowe

Murator Remontuje: Malowanie szafek kuchennych
Materiał sponsorowany
Nasi Partnerzy polecają