Wygodna praca w kuchni - 3 hity dla wymagających

2018-04-23 16:16

Kuchnia to szczególne miejsce w naszym domu. Nic tak nie łączy jak wspólne gotowanie i odkrywanie nowych smaków. Producenci wyposażenia kuchennego prześcigają się w udoskonalaniu technologii, tak aby zapewnić nam jak największy komfort. Standardy w zakresie funkcjonalności i estetyki sprzętu kuchennego wyznacza niemiecka marka BLANCO. Poznajcie 3 nowości, obok których nie można przejść obojętnie.

Klasyka w miejskiej odsłonie

Chętnie sięgamy po znane i sprawdzone rozwiązania. Taki właśnie jest BLANCO CRONOS, czyli nowoczesna interpretacja tradycyjnego zlewozmywaka. Jego forma wyraźnie nawiązuje do klasycznych zlewów z ceramiki, popularnych zarówno w kuchniach rustykalnych, jak i wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Charakterystyczny, minimalistyczny wzór wykonano tu ze stali szlachetnej matowej, co nadaje mu surowy wyraz, a jednocześnie sprawia, że prezentuje się niezwykle rasowo. Tym samym wpisuje się w nowoczesną i ekskluzywną stylistykę kolekcji SteelArt, w której znajdziemy najwyższej jakości propozycje, wykonywane z rzemieślniczą precyzją.

Dzięki swej ponadczasowej, szlachetnej formie BLANCO CRONOS idealnie wtapia się w aranżacje miejskich kuchni, a jednocześnie trafia w gust wielbicieli klasyki. Stalowe wykończenie sprawia także, że BLANCO CRONOS będzie świetnie współgrać z pozostałymi urządzeniami AGD. Co ciekawe, wysokość szerokiego frontu można indywidualnie dopasowywać do projektu zabudowy kuchennej.

Podstawą nowego modelu jest praktyczna, przestronna komora, która zapewnia wyjątkowo dużo miejsca na garnki, patelnie czy naczynia o niestandardowych rozmiarach, jak blachy do pieczenia. Do wyboru mamy różne warianty zlewozmywaka: do montażu podwieszanego (BLANCO CRONOS XL 8-U), wpuszczanego w blat lub na równi z blatem (BLANCO CRONOS XL 8-IF). Zlewozmywak możemy wyposażyć także w sprawdzone akcesoria BLANCO: deskę do krojenia z drewna orzechowego lub praktyczne szyny, które tworzą kolejną powierzchnię roboczą.

Bateria inteligentna

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście otworzyć kran dłońmi oblepionymi ciastem drożdżowym lub manewrowaliście przy nim, trzymając garnek pełen wody, to z pewnością docenicie kolejną nowość BLANCO. Najważniejszą cechą SOLENTA-S Senso jest zastosowanie w niej nowoczesnej technologii sensorowej z funkcją start-stop. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie, znane nam dobrze z baterii łazienkowych przeznaczonych do wnętrz publicznych. Otwieramy dźwignię dopływu wody, w ten sposób wprowadzając baterię w stan „gotowości” – o czym przypomina nam niebieskie światełko w wyświetlaczu LED. Następnie zasada jest prosta: obie ręce zawsze pozostają wolne, a sterowanie odbywa się łatwo i bezdotykowo. Umieszczony w ramieniu wylewki czujnik ruchu obraca się wraz z nią. Wystarczy przesunąć rękę w jego stronę i gotowe! Jeden ruch i włączamy lub wyłączamy strumień wody. Optymalna odległość pomiędzy czujnikiem a komorą zlewu sprawia, że nie uruchomimy jej przypadkowo.

Bateria kuchenna SOLENTA-S Senso
Autor: mat. pras. Comitor Bateria SOLENTA-S Senso to nie tylko funkcjonalność, lecz także piękny, nowoczesny design

Prócz niezwykłej funkcjonalności SOLENTA-S Senso zwraca uwagę przemyślaną konstrukcją i świetnym wzornictwem. Elastyczną wylewkę przytrzymuje precyzyjny, magnetyczny uchwyt. Inspirowana profesjonalnymi rozwiązaniami bateria zapewnia wysoki komfort obsługi i szeroki zakres działania. Posiada dwa rodzaje strumienia i wbudowaną funkcję przełączania. Bateria dostępna jest w wersji z dźwignią z prawej lub z lewej strony. Do wyboru mamy wykończenie w chromie oraz w kolorze stali UltraResist®. Dostępna jest również wersja bez czujnika sensorycznego BLANCO SOLENTA-S.

Funkcjonalna elegancja

Na pierwszy rzut oka prosty, elegancki zlewozmywak? BLANCO COLLECTIS 6 S zaskoczy Was praktycznymi rozwiązaniami. Decydując się na wersję z solidną deską z drewna klonowego, zyskujemy dodatkową powierzchnię roboczą. Natomiast centralnie umieszczona komora w połączeniu ze specjalnym wkładem stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie radzenia sobie z odpadkami w kuchni. Obieramy i kroimy produkty na desce, następnie jednym ruchem ręki przesuwamy resztki do specjalnego pojemnika. Słowem, wszystko jest proste!

COLLECTIS jest wyjątkowo funkcjonalny dzięki połączeniu z innymi systemami segregacji odpadków BLANCO – SELECT oraz FLEXON II. Wkład z pokrywką można zawiesić w koszach o różnej pojemności – 15 l lub 30 l obydwu selektorów, jak również w szufladzie Orga. Warto wiedzieć, że zlewozmywak jest dostępny aż w 10 kolorach kompozytu SILGRANIT® PuraDur.

Te oraz inne nowości BLANCO dostępne już na www.comitor.pl