Szary kolor w kuchni: świetna aranżacja antracytowej kuchni ze spiżarnią

2014-10-08 11:39

Czy ciemny kolor antracytu sprawdzi się w małej kuchni? Oto aranżacja kuchni, która jest odpowiedzią na to pytanie. Jeśli umiejętnie dobierzemy kolory w kuchni oraz dodatki, meble i rozkład sprzętów to uzyskamy piękne wnętrze. Zainspiruj się prawdziwym wnętrzem szarej kuchni z drewnianymi akcentami i ukrytą spiżarnią!

Spis treści

  1. Szara kuchnia aranżacja: z czym łączyć szarości?
  2. Aranżacja kuchni: fluo dodatki
  3. Szara kuchnia: ukryta spiżarnia

Antracyt, czyli szarość wpadająca w grafit i czerń, to kolor mocny i ciężki. Jest to dzadko wybierany kolor ścian w kuchni,  czy zestawów mebli. A jednak – przykład szarej kuchni w antracycie pokazuje, że dobrze ograny kolor obroni się w każdym wnętrzu, nawet tym najmniejszym. W widocznej na zdjęciach kuchni ściany pomalowano farbami w odcieniach Zimowa Cisza i Dryfujące Kry - Farby Kolory Świata DULUX. Prezentujemy aranżację kuchni elegancką, nowoczesną i wygodną. Ciemnoszare meble kuchenne z lakierowanego MDF-u dodają szyku.

Szara kuchnia aranżacja: z czym łączyć szarości?

Ciemnoszara kuchnia domaga się kontrastów. Chłodne barwy - ocieplenia w dodatkach. Stąd duże okna w małej kuchni predestynują ją wstępnie do potraktowania ścian ciemnym, antracytowym odcieniem szarości. W aranżacji kuchni konsekwentnie ciemnoszare meble zabudowy kuchennej z lakierowanego MDF-u zlewają się nieco z kolorem ścian, gresowej podłogi i kamiennego, niejednolitego blatu. Jednak i na to jest sposób. Aby aranżacja kuchni nie była przytłaczająca górne szafki i zabudowa powyżej blatu zróżnicowane zostały skrajnie względem szarego dołu: i pod względem kolorystyki i materiału. Jasne, drewniane fronty ocieplają i rozjaśniają wybrane fragmenty zabudowy w aranżacji szarej kuchni, subtelnie nawiązując do równie jasnych, „listwowych” żaluzji w oknach.

Aranżacja kuchni: fluo dodatki

Drewno drewnem, ale co jeszcze może w intrygujący i nie sztampowy sposób ożywić aranżację szarej małej kuchni? Dodatki w kolorach fluo! W tym przypadku limonkowo-seledynowy odcień robota kuchennego, miksera i ociekacza skutecznie ożywiły część blatu i dodały wnętrzu kuchni designerskiego „pazura”! Również elementy nieoczekiwane, jak lustro w kuchni w barokizującej ramie to element, który z kolei wprowadza intrygującą fakturę i nieoczekiwany wzór do nowoczesnej i surowej w zamyśle zabudowy kuchennej. Bogata, czarna rama lustra nawiązuje kolorystycznie do wysokich stołków przy blacie (hokerów), czarnej, stopniowanej patery na owoce i...koloru piekarnika. Dzięki tym zabiegom aranżacja antracytowej kuchni jest spójna i bardzo elegancka.

Szara kuchnia: ukryta spiżarnia

Kulminacyjną przestrzenią szarej kuchni w antracycie jest ukryta przed częścią dzienną (salonową) spiżarnia. Skrytkę umożliwiło rozwiązanie projektowe, przewidujące wejście do kuchni od strony korytarza. Zamiast zbytecznej ściany, część wejściową do kuchni zabudowano szafami (spiżarniami) o jasnych, drewnianych frontach. W ich miejscu przewidziano także miejsce na pakowna lodówkę w czarnym anturażu. Dzięki temu strefa przechowywania w kuchni jest spójna i zwarta, a wypakowywanie zakupów – bajecznie proste!