Nowoczesna kuchnia o pow. 6 m2: aranżacja w kolorze białym i czarnym

2015-09-15 12:15 Karolina Klepacka

Aranżacja kuchni o pow. 6 m2 miała być nowoczesna i połączona z częścią dzienną. Powstała biała kuchnia z czarnymi dodatkami. Noowczesna zabudowa kuchenna, stół odlany z betonu, czy czarna farba tablicowa stworzyły niebanalny wystrój wnętrza.

Kuchnia o powierzchni 6 m2 znajduje się w nowo zakupionym mieszkaniu. Co ciekawe najpierw we wnętrzu pojawił się obraz Jakuba Sochy „Jeleń”. Obraz został zawieszony przy wejściu do nowoczesnej jadalni z betonowym stołem i biało-czarnej kuchni. Aranżacja kuchni i przestrzeni dziennej miała dopasować się do jego stylistyki. - Taka kolejność pracy zaskoczyła mnie, a zarazem zachwyciła. Wiedziałam, że kuchnia musi być nowoczesna, niebanalna i pełna twórczej energii - mówi projektantka wnętrza Joanna Konstanciuk-Świec (pracownia ARCHIKULTURA Projektowanie Wnętrz).

Nowoczesna kuchnia aranżacja

Mieszkanie nie jest duże. Aby sprawiało wrażenie przestronnego, większego niż w rzeczywistości, kuchnia została otwarta na część dzienną i dobrze doświetlona. Podczas aranżacji nowoczesnej kuchni ważne było także zapewnienie dużej liczby schowków. Dlatego wszystkie górne szafki są wysokie, a w narożniku zamontowano system przechowywania zwany magic corner, pozwalający na maksymalne wykorzystanie miejsca w szafce kuchennej. Uwielbiający podróżować gospodarze często organizują dla przyjaciół kolacje pod hasłem „kuchnie świata”. Ważny był zatem w aranżacji kuchni duży stół, przy którym wielu gości mogłoby delektować się wspaniałymi daniami z różnych zakątków globu. Wybór padł na stół odlany z betonu (wbrew pozorom nie jest bardzo ciężki). Nad nim zawisła lampa Origami, która kolorem i zgeometryzowaną formą nawiązała do obrazu. Powstała nowoczesna kuchnia wygodna, funkcjonalna i efektowna.

Nowoczesna kuchnia: czarna farba tablicowa

Ściana za lodówką w kuchni została pomalowana czarną farbą tablicową. Początkowo miało to być miejsce na przepisy i ważne informacje. Ściana zaczęła jednak żyć własnym życiem. W trakcie pierwszych wizyt rodzina i znajomi zostawiali tam swoje wpisy z życzeniami. Teraz każdy gość może napisać na niej coś od siebie, a wpisy są zachowywane jako pamiątka. Tablicowa ściana w głębi aneksu jest wolna od zabudowy, ale ustawiono przy niej wtapiającą się w tło dużą czarną lodówkę. Ciemnemu zakątkowi zapewniono odpowiednie oświetlenie.

Biała kuchnia i czarne dodatki

Białe szafki kuchenne wieńczy ciemny granitowy blat. Zamontowany w nim podwieszany zlew dodaje nowoczesnej białej kuchni elegancji i ułatwia utrzymanie porządku (brak łączeń i wystających krawędzi). Dobierając meble do kuchni, szukano harmonijnego zestawienia kontrastowych kolorów. Dla przeciwwagi do czarnej ściany i lodówki zabudowa kuchenna jest z białego lakierowanego MDF-u. Kontrastowe kolory w aranżacji nowoczesnej kuchni biel i czerń uzupełnia neutralna szarość. Do betonowego stołu dopasowano tynk strukturalny nad blatem roboczym. Ochronne szkło ma błękitnawy odcień nawiązujący do obrazu i lampy.

Nowoczesna kuchnia kosztorys

 • meble i granitowy blat, na zamówienie 22 000 zł
 • piekarnik BO 73 ORAW, Gorenje 2400 zł
 • lodówka NRK-ORA-E-L, Gorenje 3300 zł
 • płyta indukcyjna IT 614 CSC, Gorenje 1050 zł
 • okap KR40, Ciarko 1600 zł
 • zlewozmywak KBG 110-50 onyx, Franke 925 zł
 • bateria Pola, Franke 244 zł
 • tynk strukturalny 380 zł
 • szkło hartowane (ściana nad zlewem) 1100 zł
 • biały lacobel (boczna ściana) 900 zł
 • oświetlenie sufitowe Squares, Aquaform 860 zł
 • stół Dabby, Customform 2925 zł
 • lampa Origami, Snowpuppe 700 zł
 • obraz Jeleń, Jakub Socha 1500 zł

Razem koszt urządzenia nowoczesnej kuchni wyniósł 39 884 zł