Nowoczesna biała kuchnia z elementami sztuki współczesnej, czyli nowa kuchnia z IKEA

2014-03-27 15:05

Jeśli lubicie białe nowoczesne kuchnie, ale zwykła biała kuchnia to za mało, propozycja nowej kuchni IKEA z serii VEDDINGE z kolorowymi szafkami TUTEMO będzie dla Was. Korpusy i fronty z których zbudujecie kuchnię na wymiar, to dobra propozycja dla większości z nas. Zobaczcie zdjęcia nowej kuchni IKEA.

Według najnowszych badań kuchnia to dla Polaków jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wokół kuchni kręci się domowe życie.  Okazuje się, że najbardziej podobają nam się kuchnie jasne w nowoczesnym stylu, do tego  trwałe, zorganizowane, uporządkowane i łatwe do utrzymania w czystości. Może w takim razie warto przyjrzeć się  nowej, białej kuchni w nowoczesnym stylu z szafkami w trzech podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym i kobaltowym, zupełnie jak na obrazach Mondriana?

Biała kuchnia, która dopasuje się do każdej przestrzeni

By aranżacja kuchni w pełni wykorzystała dostępną nam przestrzeń warto zastosować zabudowę na wymiar. Jednak takie idealne rozwiązanie niestety prawie zawsze jest rozwiązaniem bardziej kosztownym, niż wtedy gdy korzystamy z elementów gotowych. Teraz IKEA proponuje nowy system szafek METOD, zastępujący dobrze znany FAKTUM, który dzięki wyborowi korpusów szafek w szerokościach dostępnych co 20cm, dwóch wysokościach i dwóch głębokościach szafek stojących, dopasuje się do każdej przestrzeni. Również wymiary szafek ściennych pozwolą na dopasowanie się do skosów, przewodów wentylacyjnych czy przestrzeni pod schodami. Obejrzyjcie zdjęcia w naszej galerii.

Biała kuchnia z kolorowymi elementami – jak u Mondriana

Seria szafek VEDDINGE, to białe i proste fronty bez zbędnych dekoracji. Można z nich zbudować nowoczesną kuchnię wyjątkowo prostą i neutralną. Ale jeśli lubimy w naszej przestrzeni trochę koloru i zaskoczenia skorzystajmy z systemu otwartych szafek TUTEMO z wnętrzami w trzech kolorach podstawowych: żółtym, czerwonym i kobaltowym oraz dodatkowo czarnym. Bardzo ładnie wyglądają szafki TUTEMO wstawione pomiędzy szafki z białymi gładkimi frontami. Sprawiają, że zabudowa kuchenna nabiera lekkości i nowoczesności. Takie połączenie szafek daje nam możliwość stworzenia kuchni nowoczesnej, jasnej i nawiązującej do sztuki współczesnej. Dodatkowo możemy żonglować kuchennymi akcesoriami od białych przez stalowe  do kolorowych, których jest tak dużo teraz w sklepach.