Aneks kuchenny w salonie – razem raźniej!

2020-12-23 17:51 Materiał sponsorowany

Połączenie kuchni z salonem pozwala nie tylko oszczędzić miejsce w mieszkaniu, ale i spędzać więcej czasu z rodziną. Polacy pokochali to rozwiązanie!

Aneks kuchenny w salonie – razem raźniej!
Autor: Murapol, materiały prasowe

Nie bez powodu remont mieszkania z rynku wtórnego zaczynamy od wyburzenia ściany izolującej kuchnię od reszty mieszkania. Otwarcie kuchni na salon stało się w polskich miastach tak popularne, że w drodze ewolucji rzeczona ściana niemalże zniknęła z projektów nowych mieszkań.

– Jednym z najczęściej wymienianych cech mieszkania, na których zależy klientom jest obecność salonu z aneksem kuchennym. Nic dziwnego, to bardzo praktyczny koncept, pozwalający optymalnie wykorzystać niewielki nawet metraż, wpuścić do wnętrza więcej światła i stworzyć przestrzeń do integracji – zauważa Rafał Skonieczny, regionalny dyrektor sprzedaży Grupy Murapol.

Obawiacie się, że przygotowywanie posiłków i oglądanie seriali nie może odbywać się w jednej przestrzeni? Istnieje kilka trików, pozwalających wydzielić poszczególne funkcje w salonie z aneksem nie budując ściany między nimi. Jednym z nich jest ustawienie stolika, wyspy lub barku między wnęką kuchenną, a strefą relaksu. Innym pomysłem jest regał, który przy okazji posłuży do przechowywania.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio