Skandynawska kuchnia: czarno-białe wnętrze z elementami retro

2016-08-01 11:48 Anna Szeweluk

W projekcie skandynawskiej kuchni postawiono na połączenie uniwersalnej bieli, czerni oraz szlachetnego drewna. Poprzez dobór dodatków i materiałów, skandynawska aranżacja przywołuje na myśl także styl retro oraz industrialny. Zobacz ciekawy projekt czarno-białego wnętrza kuchni!

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim z elementami rustykalnymi. Wzrok przyciąga cegła na ścianie oraz ciekawa podłoga. W projekcie skandynawskiej kuchni – ciąg roboczy został zaaranżowany w kształcie litery L i zakończony barkiem, przy którym można usiaść na wysokich hokerach. Przez duże okno do kuchni wpada spora ilość światła dziennego. We wnętrzu brak wiszących szafek czy półek – do przechowywania zastawy stołowej służy duży, biały regał. Projektanci postawili na jasną, matową zabudowę kuchenną z fazowanymi frontami. Skandynawska kuchnia jest jasna i rozświetlona. Ponieważ w kuchni brak szafek wiszących, zbędne było dodatkowe podświetlenie blatu – większa jego część znajduje się pod oknem. W tym celu w zupełności wystarczyło oświetlenie ukryte między belkowaniem. Wiszące lampy oświetlające barek, oprócz swojej oczywistej funkcji, pełnią także rolę elementów dekoracyjnych w aranżacji kuchni. Prawdziwie rustykalnego klimatu dodają wnętrzu kuchni drewniane belki na suficie. Czarne akcenty dodają charakteru do wystroju kuchni. Na podłodze pojawiły się geometryczne czarno-białe płytki. Ich nietypowy kształt łączy w sobie biel, czerń i szarość, która pojawia się także na ścianie.

Zobacz też: Inne projekty pracowni Shoko design >>>

Skandynawska kuchnia: gra czerni i bieli

Czerń i biel doskonale współgrają ze sobą w projekcie wnętrza kuchni. Białe elementy uzupełniono o czarne akcenty. Białe fronty uzupełnione zostały o czarne uchwyty, białe płytki zaś o ciemne fugi. Obydwie barwy spotykają się na geometrycznym wzorze płytek ułożonych na podłodze. Czarno-białe płytki to prawdziwa podróż do czasów świetności stylu retro, jednak ich ciekawy kształt świadczy o tym, że jest to powrót w zupełnie nowym wydaniu.

Autor projektu: www.shokodesign.com