Projekt kuchni optymistycznej: bezpretensjonalne królestwo pasteli [KOSZTORYS]

2015-04-23 19:18 Anna Rychlewicz

Projekt kuchni urzeka optymistyczną aranżacją w pastelowych kolorach. Kolorowe meble kuchenne decydują o wystroju wnętrza. Ponadto kolorowa kuchnia zaskakuje funkcjonalnością. Prosta zabudowa kuchenna została dopełniona starannie wybranym nowoczesnym wzornictwem. Prezentujemy pastelowy projekt kuchni, który z niewielkiego wnętrza uczynił inspirujące miejsce, w którym toczy się życie codzienne.

Projekt kuchni o łącznej powierzchni wynoszącej 8,5 m kw. urzeka jasną i funkcjonalną aranżacją. Wysoka zabudowa kuchenna utrzymana w minimalistycznym stylu została zestawiona z nowoczesnym wzornictwem, które „robi" to wnętrze. Cała aranżacja kuchni okraszona jest optymistycznymi pastelowymi kolorami, które wywierają wpływ nie tylko na wyraz wnętrza, ale przede wszystkim na nastrój jego domowników. Rzadko spotykamy w mieszkaniach kolorowe meble kuchenne, tym bardziej polecamy wam ten inspirujący projekt kuchni. Autorem projektu kuchni jest Ola Sobiesak, KAPA STUDIO. Wiedząc o kulinarnej pasji pani domu, projektantka zapewniła możliwie najlepsze warunki do pracy: kuchnię ustawiła na planie litery U, maksymalnie wydłużyła blat roboczy, a przy pomalowanej farbą tablicową ściance umieściła stolik barowy. Dzięki przesuwnym drzwiom wnętrze kuchni można całkowicie zamknąć lub korzystać z zalet połączenia przestrzeni w mieszkaniu.

Projekt kuchni: pojemna zabudowa meblowa

Założeniem projektowym była aranżacja kuchni jasnej i praktycznej. Ważną rolę miały też odegrać kolory w kuchni. Wysoka zabudowa została pomyślana jako minimalistyczna forma kryjąca w sobie m.in. piekarnik i lodówkę. Zabudowa zajmująca całą ścianę, wbrew pozorom nie przytłacza wnętrza, a staje się jedną z jego największych zalet. Białe fronty obszernej zabudowy zostały zestawione z ocieplającym całość dębowym fornirem oraz przecieranymi metalicznymi płytkami. Dopełnieniem całości i przysłowiową wisienką na torcie są oczywiście kolory pastelowe szafek kuchennych.

Pastelowe kolory w kuchni

Białe wnętrze, które początkowo zostało ocieplone jedynie drewnem, zyskało optymistycznej i radosnej oprawy, dzięki wprowadzeniu do aranżacji pastelowych kolorów. Te, pojawiają się nie tylko na frontach górnej zabudowy meblowej, ale także w akcesoriach kuchennych. Ciekawym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem w aranżacji kuchni okazał się fragment ściany pomalowany farba tablicową. Przy niej też ustawiono stolik barowy, który pełni funkcję stołu jadalnianego, a także dodatkowego blatu kuchennego. Celem usprawnienia komunikacji, kuchnia została pomyślana jako wnętrze prowadzące zarówno do jadalni, jak i bezpośrednio do strefy wypoczynkowej. Efektownie wyglądają także przecierane metaliczne płytki położone na ścianie nad blatem kuchennym. Pastelowe fronty mebli są przytulne i ocieplają wnętrze kuchni.

Projekt kuchni: drzwi przesuwne między kuchnią a salonem

Drzwi przesuwne to sposób na zaoszczędzenie przestrzeni we wnętrzu. Właściciele chcieli, żeby kuchnia od strony salonu była zamknięta klasycznymi drzwiami, ale wtedy patrzyliby na nie z kanapy. Projektantka zaproponowała nieco inne rozwiązanie – drzwi przesuwne, które po zamknięciu wtapiają się w ścianę i stają się niemal niewidoczne. Dzięki temu kuchnia w zależności od potrzeb jest oddzielnym albo półotwartym pomieszczeniem. Przesuwane drzwi nie zabierają przestrzeni jak drzwi otwierające się w tradycyjny sposób. Dodatkowym plusem jest to, że przy otwartych skrzydłach znajdujące się w kuchni okno doświetla i dodaje przestronności strefie dziennej.

Kolorowa kuchnia: KOSZTORYS

Zabudowa kuchenna wykonana na zamówienie - 24 000 zł
Płytki ścienne Keros Natura Azul, inserto.pl - 350 zł
Płyta indukcyjna Electrolux, euro.com.pl - 1100 zł
Zlewozmywak Rodi Scout, mizar.pl - 200 zł
Bateria, Allegro - 350 zł
2 taborety Ton Stockholm, tonpolska.pl - 1000 zł
Drzwi przesuwne - 600 zł
Lampa HK Living, pufadesign.pl - 560 zł

Razem 28 160 zł