Białe wnętrza: 10 inspiracji na wystrój wnętrz w bieli

2014-01-27 15:02

Lubisz białe wnętrza, ale się wahasz czy urządzić wnętrza w bieli - dodamy ci odwagi. Doradzimy, jak uzyskać fantastyczny efekt. Biały - kolor który  oznacza wystrój wnętrz piękny, przytulny i praktyczny. Zobacz nasze inspiracje na białe wnętrza: porady i galeria zdjęć.

Spis treści

  1. Inspiracje na białe wnętrza
  2. Biały wystrój wnętrz: jak stosować biel
  3. Białe wnętrza: jak urządzić

Moda na białe wnętrza nie przemija. To łatwe do wytłumaczenia – kolor biały w wystroju wnętrz jest ponadczasowy i elegancki, łatwy w stosowaniu i co ważne – sprawdza się w każdym stylu: białe wnętrza mogą mieć wystrój romantyczny, klasyczny, czy nowoczesny. Kolor biały sprawdza się także w wystrój wnętrz z tendencją rustykalną, która zakłada pewną niefrasobliwość i luz. Fakt, że wszystko jest białe, trzyma całość w ryzach.

Inspiracje na białe wnętrza

Białe wnętrza w nowoczesnym mieszkaniu z lśniącymi od lakieru, gładkimi jak lodowisko powierzchniami mebli i podłóg zachwycą minimalistę. Jeśli wolisz zanurzyć się w cieplejszej bieli, postaw na wystrój wnętrz, w którym zastosujesz kilka złamanych odcieni bieli. Kolor biały występuje w tak wielu odcieniach, że fachowcy wymyślili dla nich określenie off white. Są grube wzorniki tych kolorów - a więc na pewno znajdziesz pomysł na własne białe wnętrza w ciepłych odcieniach.

Biały wystrój wnętrz: jak stosować biel

Jeśli chcemy mieć białe wnętrza przytulne, a nie zimne i nowoczesne, warto łączyć ze sobą różne odcienie bieli – to daje najlepszy efekt w wystroju wnętrz. Urządzając białe wnętrza zestawiajmy także materiały o rozmaitej fakturze, np. dywan z długim włosem, kanapę w sztruksie lub aksamicie z zasłonami w matowo-błyszczące wzory. Biały to kolor, który idealnie współgra z innymi barwami, lubi występować w duecie. Szybką zmianę wystroju wnętrza możemy zaordynować za pomocą kolorowych dodatków: pastelowych, gdy chcemy utrzymać wrażenie jasności, lub soczystych, gdy marzy nam się szczypta kontrastu w wystroju wnętrz. Czasem wystarczy dać jeden mały akcent, by powstała zupełnie nowa jakość białego wnętrza. Dominację bieli w wystroju wnętrz powinnosię przełamać innym kolorem. Jeśli zdecydowałaś się na białe meble, ściany i tkaniny, podłoga niech będzie inna. Takie rozwiązanie korzystnie podkreśli elementy wyposażenia. Co wybrać? Deski lub parkiet (drewno zawsze pasuje!), płytki do kuchni i przedpokoju, wykładzinę do sypialni. Nie chodzi tu o to, żeby były bardzo kolorowe, raczej o zróżnicowanie walorowe, czyli jaśniej-ciemniej. Pamiętajmy też o tym, że kolor biały cudownie poszerza przestrzeń. To kolor idealny do małych lub niskich mieszkań.Co więcej, kolor biały w aranżacji wnętrz ma właściwości terapeutyczne: działa na domowników wyciszająco i relaksująco.

Białe wnętrza: jak urządzić

Urządzanie białych wnętrz wymaga od nas pewnej dyscypliny, bo białe rzeczy muszą być nieskazitelne. Nie obawiaj się, że białe obicia szybko się brudzą. Zawsze można temu zapobiec, np. kładąc kołderki okrywające podłokietniki kanap i foteli. Chronią przed zabrudzeniem, ale też ładnie wyglądają. Meble najlepiej ubrać w pięknie uszyte białe pokrowce, które łatwo wyprać w pralce. Białe pokrycia z tkanin tapicerskich należy regularnie odkurzać i co jakiś czas powierzać profesjonalnej firmie, która wypierze je u ciebie w domu. Wiemy, że lubicie biel i same przemalowujecie rozmaite meble na biało. Biały kolor we wnętrzu godzi wszystko, wystrój i styl lub ich brak, kształty i bezkształtność. Uważamy, że każdy powinien przejść przez etap białego wnętrza - to bardzo wyrabia oko.