Kuchnia z lodówką wolnostojącą: lodówka w roli głównej czy dyskretna?

2024-05-08 12:58 Materiał sponsorowany

Lodówka wolnostojąca w kuchni czy w zabudowie? Oto jest pytanie. Najlepiej wybrać taką  lodówkę, której nie widać, zabudowaną czy wprost przeciwnie, wolnostojącą, wyglądającą bardzo efektownie i odpowiadającą za styl całej kuchni? Dzisiaj zajmiemy się kuchnią z lodówką wolnostojącą. Zobaczcie galerię 15 inspirujących zdjęć  kuchni z lodówkami wolnostojącymi.

Spis treści

  1. Lodówka wolnostojąca w kuchni: lodówka jak najmniej widoczna
  2. Lodówka wolnostojąca w kuchni: lodówka w roli głównej
  3. Lodówka wolnostojąca w kuchni: gdzie powinna stać?
  4. Style lodówki w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Lodówka  jest urządzeniem AGD bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnej kuchni. Aranżując kuchnię, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy chcemy mięć lodówkę ukrytą w zabudowie, czy lodówkę wolnostojącą? Jeśli decydujemy się na lodówkę wolnostojącą, to w jakim stylu ją wybrać: nowoczesną czy retro? A może side by side? Czy nasza kuchnia jest połączona z salonem czy jest pomieszczeniem osobnym? Przede wszystkim jednak powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie potrzeby ma nasza rodzina, czyli jak duża lodówka wolnostojąca jest nam potrzebna? Jeśli znamy odpowiedź na to najważniejsze pytanie, możemy już zająć się estetyką. A może mamy ulubioną lodówkę, która nam się bardzo podoba i o której marzymy od zawsze? Czasem jest tak, że do wybranej lodówki dopasowuje się cały projekt kuchni.

Zobacz: Kolorowa lodówka: oryginalny element kuchni >>>

Lodówka wolnostojąca w kuchni: lodówka jak najmniej widoczna

Czasem jest tak, że potrzebna jest nam lodówka duża, dlatego decydujemy się na lodówkę wolnostojącą. Ale zależy nam, by nie była specjalnie widoczna. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest lodówka wolnostojąca srebrna. Kolor ten ma zdolność wtapiania się w neutralne tło i pasuje zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i klasycznych, czy rustykalnych. Stała się już nawet klasykiem we współczesnym wzornictwie. Nawet w naszych ulubionych białych kuchniach srebrna lodówka wolnostojąca nie gra głównej roli, a przełamuje monotonię białej zabudowy. Kuchnia z lodówką wolnostojącą jak najmniej widoczną dobrze sprawdza się wtedy, gdy kuchnia jest połączona z salonem, a całość ma mieć spokojny i neutralny wygląd. Co innego jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro

Przeczytaj: Wnętrze z przeszłości: aranżacja wnętrz w stylu retro >>>

 

Chłodziarka Liebherr
Autor: mat. pras. Liebherr

Lodówka wolnostojąca w kuchni: lodówka w roli głównej

Jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro, wtedy kuchnia z lodówką wolnostojącą w tym stylu jest jak najbardziej dla nas. Mamy tutaj do wyboru całą gamę lodówek w najróżniejszych kolorach, od srebrnych i białych, poprzez pastelowy róż czy błękit, aż do wyrazistej limonki czy koloru pomarańczowego. Nie zapominajmy też o zawsze modnej czerni. Lodówki wolnostojące czarne wyglądają znakomicie zarówno w wersji retro, jak i supernowoczesnej z podręcznym barkiem, czyli side by side. Te ostatnie są bardzo popularne wśród lodówek wolnostojących, ponieważ są bardzo pojemne, mamy łatwy dostęp do zimnych napojów bez konieczności otwierania całej lodówki i bardzo dobrze prezentują się nawet w kuchniach połączonych z salonem. Czasem do takiej dużej czarnej lodówki side by side lub do różowej retro robiony jest projekt całej kuchni. Jest jeszcze jeden pomysł dla osób lubiących częste zmiany. Istnieją lodówki, na frontach których umieszcza się specjalnie przyklejane fotografie z ulubionym miastem, budką telefoniczną czy owocami. Naklejki na lodówki można zmieniać bez potrzeby wymiany całej lodówki wolnostojącej. Aranżując kuchnię z lodówką wolnostojącą, mamy gwarancję wygody, ponieważ zawsze dopasujemy rozmiar lodówki do potrzeb naszej rodziny, w razie awarii łatwo ją wymienić, a bogaty wybór kolorów i kształtów urozmaici i odświeży naszą nawet zupełnie przeciętną kuchnię.

Nie przegap: Funkcjonalna kuchnia z barkiem – jak ją urządzić? >>>

Lodówka wolnostojąca w kuchni: gdzie powinna stać?

Decydując się na lodówkę wolnostojącą, niezwykle ważne jest jej ulokowanie. Należy ustawić ją przede wszystkim z dala od wszelkich źródeł ciepła. Ważne jest także, by nie stała ona bezpośrednio na podłodze – przerwa pomiędzy sprzętem a podłożem musi wynosić co najmniej dwa centymetry. Fakt, że sprzęt ten pozostanie na widoku sprawia, że możemy zaszaleć nieco z designem i kolorem. 

Polecamy: Kuchnia dobrze urządzona: 10 świetnych aranżacji. GALERIA >>>

Style lodówki w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz w naszych galeriach zdjęć, jakie lodówki wyglądają najlepiej w różnych kuchniach. Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz zainspirować się naszymi pomysłami.

Warto zobaczyć: Funkcjonalna kuchnia w układzie równoległym >>>

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio