Wnętrze z przeszłości: aranżacja wnętrz w stylu retro

2014-04-07 13:51

Wnętrza w stylu retro charakteryzuje elegancja i przepych. Taka aranżacja wnętrz musi oddawać ducha „tamtych lat”. Masywne, a jednocześnie niezwykle stylowe meble i antyczne dodatki są wyznacznikami prezentowanych wnętrz w stylu retro. Całość przełamują kolorystyczne akcenty decydujące o wyjątkowości aranżacji.

Spis treści

  1. Wnętrza w stylu retro: aranżacja z umiarem w nowoczesnym wydaniu
  2. Wnętrza: salon połączony z kuchnią
  3. Aranżacja wnętrz: sypialni z kolorowym akcentem

Zastanawiasz się co decyduje o oryginalności danego wnętrza? Przede wszystkim pomysł na wnętrze i styl, w jakim go urządzono. Aranżacja wnętrz w stylu retro zapewni niepowtarzalny i wyjątkowy klimat mieszkania. W aranżacji takiego wnętrza niezwykle ważny jest umiar, aby zbędnymi bibelotami nie przytłoczyć przestrzeni mieszkalnej. Projektantka ze studia Saje Architekci zaaranżowała przytulne mieszkanie w klimacie retro, w którym królują rodzinne pamiątki i akcenty z podróży właścicieli. Całość to połączenie lekkiej klasyki z nowoczesnymi elementami.

Wnętrza w stylu retro: aranżacja z umiarem w nowoczesnym wydaniu

Aranżacja wnętrz według projektu Saje Architekci skierowana jest do młodych ludzi, którzy dużą wagę przywiązują do rodzinnych pamiątek i różnych akcentów przywodzących na myśl odbyte podróże. Założeniem projektowym było stworzenie przytulnego wnętrza w stylu retro, które nie będzie jednak przepełnione babcinym klimatem. W związku z tym, projektantka zdecydowała się na połączenie lekkiej klasyki z elementami w stylu nowoczesnym. Kolorystyka wnętrza wyróżnia się słodkimi barwami, które przełamane zostały modnymi szarościami i klasyczną czernią.

Wnętrza: salon połączony z kuchnią

Centrum mieszkania jest salon połączony z kuchnią. Całość utrzymana w delikatnych i stonowanych barwach. Wyjątkowego klimatu w stylu retro tej przestrzeni nadaje drewniana podłoga, która ociepla całe wnętrza. Kuchenna zabudowa w kolorze białym oraz akcenty aranżacji przywodzą na myśl rustykalny klimat, a oryginalności przestrzeni dodaje lodówka w kolorze głębokiej czerni. Część jadalniana wyznaczona została poprzez masywny, drewniany stół, który w połączeniu z subtelnymi krzesłami zyskuje na lekkości. Część salonowa utrzymana jest w ciepłych barwach z przewagą szarości. Salon z kuchnią nabiera wyjątkowego klimatu przez oryginalne meble i fotel przypominający dawne czasy. Ważnym elementem aranżacji wnętrza salonu jest ściana zdobiona przez dekoracyjne ramki z pamiątkowymi fotografiami.

Aranżacja wnętrz: sypialni z kolorowym akcentem

Aranżacja wnętrza sypialni w stylu retro wyróżnia się na tle pozostałych pomieszczeń. Ściany pomalowano na delikatny kolor kawy z mlekiem, co sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu po ciężkim dniu. Chcąc nadać jednak wyjątkowości wnętrzu, projektantka postawiła na mocniejszy kolorystycznie akcent. Niebieskie elementy w postaci zasłon czy narzuty, dodają wnętrzu oryginalności i indywidualności. Długie, lekkie firany przepuszczające światło dzienne, nadają całości wrażenia lekkości. Dekoracyjne poduszki czy inne dodatki aranżacyjne decydują o wyjątkowym klimacie pokoju nocnego.