Jak zaaranżować kuchnię w stylu loft?

2016-12-09 17:42

Kuchnie industrialne to prawdziwy manifest indywidualizmu. Możemy zaaranżować je nie tylko w oryginalnej dużej przestrzeni loftu, ale i w małej kawalerce.

Kuchnia w stylu loft
Autor: materiały prasowe Abimis Efekt industrialnego loftu można osiągnąć także w niedużym mieszkaniu

Spis treści

  1. Soft loft, czyli wnętrze inspirowane loftem
  2. Co jest na topie?

Od dawna już wykorzystujemy ogromny potencjał mieszkalny loftów. Wielkie powierzchnie, wysokość, spektakularne przeszklenia, brak wyraźnych podziałów, poprzemysłowe elementy, surowe materiały, odkryte belki konstrukcyjne, rury wentylacyjne i instalacje elektryczne fascynują inwestorów i uwodzą klientów.

Sprawdź też: zdjęcia kuchni galeria >>>

Nowoczesne "lofty" opuściły już jednak fabryki, to dziś z reguły luksusowe apartamenty jedynie nawiązujące do estetyki dawnych loftów.

Soft loft, czyli wnętrze inspirowane loftem

Mieszkanie o charakterze industrialnym możemy urządzić wszędzie, jeśli lubimy stylistyczną zabawę i kontrasty. W loftowej kuchni niech królują drewno, surowy beton, stal, cegła (idealna na ściany!), szkło, kolory, takie jak biel, czerń, szarość, zestawienia: matu z połyskiem, faktury gładkiej z porowatą, wyeksponowane mocowania i konstrukcje, plątaniny kabli i rur (w nowoczesnych loftach dużą rolę odgrywa oświetlenie industrialne, z widocznymi przewodami), aranżacyjny minimalizm.

Co jest na topie?

Najmodniejsze industrialne kuchnie tego sezonu nie przypominają ani sterylnego laboratorium, ani wyszukanego salonu. Są bardziej jak restauracje, w których większość rzeczy jest designersko wyeksponowana w otwartych szafkach. Projekty kuchni w stylu industrialnym łączą metal z naturalnym drewnem, kamień i beton. Do tego w wyposażeniu kuchni pojawiają się wygodne szerokie stoły robocze, industrialne oświetlenie, wielkie fabryczne zakratowane okna - i przepis na nowoczesną loftową kuchnię gotowy!