Ekspresy kawowe do zabudowy. Czy są warte swojej ceny? Sprawdzamy

2022-06-13 11:53

Dobry ekspres do kawy to must have w kuchni każdego kawosza. Jeśli planujemy zakup tego typu urządzenia, warto zapoznać się z różnymi modelami i wariantami. Jedną z ciekawszych opcji dostępnych w sklepach są ekspresy kawowe do zabudowy. Czym wyróżnia się ekspres do zabudowy i czy faktycznie jest wart swojej ceny? Sprawdziliśmy!

ekspres do kawy do zabudowy
Autor: getty images Ekspres do kawy do zabudowy to opcja zyskująca coraz więcej zwolenników wśród kawoszy.

Spis treści

  1. Ekspres do kawy do zabudowy – dla kogo?
  2. Ekspres do zabudowy – zalety i wady
  3. Podsumowanie

Ekspres do kawy do zabudowy – dla kogo?

Urządzenia ukryte za frontami kuchennymi lub precyzyjnie wkomponowane w zabudowę meblową nie tylko prezentują się estetycznie, ale również porządkują przestrzeń i lepiej ją organizują.

W kuchni, oprócz lodówki czy piekarnika do zabudowy coraz częściej możemy spotkać ekspresy do kawy wkomponowane w kuchenne szafki. Najczęściej na taką opcję decydują się właściciele małych kuchni i aneksów kuchennych w kawalerkach, którym zależy na oszczędności miejsca i utrzymaniu wrażenia porządku.

Ekspres do kawy do zabudowy to również chętnie wybierany model w kuchniach minimalistycznych, gdzie wszystko ma swoje jasno określone miejsce i żaden przypadkowy element nie zakłóca harmonii wnętrza.

Jeśli dopiero planujemy kuchnię i nie wyobrażamy sobie dnia bez filiżanki kawy, warto już na tym etapie pomyśleć nad wyborem ekspresu do zabudowy. Wtedy będziemy mogli precyzyjnie dopasować rozmiar, wygląd i umiejscowienie modelu w kuchni.

ZOBACZ TEŻ: AGD do małej kuchni. Co warto mieć, czego nie kupować? ZALETY i WADY rozwiązań

Ekspres do zabudowy – zalety i wady

Czy ekspres kawowy do zabudowy to faktycznie opcja, która sprawdzi się w naszej kuchni? By odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się wszystkim „za” i „przeciw” tych urządzeń.

Zacznijmy od zalet, których jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim ekspres do kawy do zabudowy, w przeciwieństwie do modelu wolnostojącego nie zajmuje cennego miejsca na blacie.

Co więcej, nie musimy martwić się z ciągłym przestawianiem czy szukaniem dla niego idealnego miejsca – ekspres do zabudowy jest idealnie wkomponowany w kuchenną aranżację. Możemy go tak ustawić, że będzie praktycznie niewidoczny!

Wszystkie ekspresy do kawy do zabudowy to modele ciśnieniowe o dużej mocy. Większość z nich posiada też wbudowane młynki ceramiczne lub stalowe. Sama konstrukcja ekspresów do zabudowy jest tak zaprojektowana, by zapewnić maksymalną wygodę i komfort z użytkowania urządzenia.

Pojemniki na wodę, ziarna, fusy czy mleko są schowane w specjalnych szufladach, które w każdej chwili możemy wysunąć, by je opróżnić lub uzupełnić.

ZOBACZ TEŻ: Retro agd - czego nie może zabraknąć w kuchni w stylu retro? Wybieramy małe i duże agd

Wiele modeli ekspresów do kawy do zabudowy oferuje możliwość przyłączenia urządzenia do domowej instalacji wodnej, dzięki czemu nie musimy martwić się ciągłym uzupełnianiem zbiornika z wodą.

A jakie wady ma ekspres do kawy do zabudowy? Największą wadą ekspresów do zabudowy jest ich cena – są dużo droższe niż modele wolnostojące. Ponadto, ze względu na swoje przeznaczenie najlepiej kupować je już na etapie projektowania lub planowania kuchni.

Ekspres do kawy do zabudowy raz wkomponowany w kuchenne meble będzie dość trudny do przeniesienia i rozbierania na części, dlatego warto zainwestować w urządzenie dobrej jakości od sprawdzonego producenta.

Podsumowanie

Ekspres do kawy do zabudowy to zdecydowanie opcja warta rozważenia, jeśli jesteśmy na etapie projektowania i aranżacji kuchni (zwłąszcza jeśli jest to mała kuchnia lub aneks kuchenny). To również świetne rozwiązanie, jeśli cenimy sobie porządek i minimalizm we wnętrzach.

Nie masz pomysłu na aranżację kuchni? Sprawdź nasze propozycje: