Projekt kuchni: biała kuchnia wcale nie nudna!

2016-02-17 17:58 Agnieszka Zawadzka

Projekt białej kuchni w stylu klasycznym nie zawsze musi wyglądać tak samo. Umiejętnie dobrane dodatki, ceramika i tekstylia kuchenne potrafią w mgnieniu oka zadać szyku, dodać cyganeryjnej swobody lub zwyczajnie wprowadzić bardziej luźną interpretację klasycznej białej kuchni. Zobaczcie, jak dodatki w kuchni zmieniają wnętrze!

Projekt białej kuchni w stylu klasycznym zakłada pewne standardy, które muszą pozostać, aby stylistycznie kuchnia pozostała spójna. A zatem białe fronty drewnianych, płycinowych szafek kuchennych z klasycznymi, metalowymi uchwytami (czasem ceramicznymi, gdy inspirujemy się silnie stylem angielskim), stylowy, ceramiczny i koniecznie biały zlew oraz szlachetny kamień w wykończeniu blatu kuchennego to neutralna ale i podstawowa baza, którą warto utrzymać gdy naszym marzeniem jest biała kuchnia w stylu klasycznym. Dzięki niej dalsze stylistyczne wariacje wprowadzać możemy szerokim gestem i z dużą swobodą.

Niebanalna biała kuchnia: zmiana klimatu

Niebanalna dekoracja białej kuchni potrafi zdziałać cuda. Odformalizowana wersja dostojnej w wyrazie aranżacji klasycznej białej kuchni to propozycja dla kuchennych wnętrz, od których oczekujemy niewielkich (ale zawsze) zmian stylistycznych. Nie chcąc odchodzić zbyt daleko od klasycznej bądź angielskiej stylistyki białej aranżacji kuchni, atrakcyjne zmiany stylistyczne (wpływające na odświeżenie klimatu i odbioru wnętrza) uzyskamy za pomocą nieoczywistych w kuchni tekstyliów, dodatków, akcesoriów oraz form czy kolorów naczyń i kuchennej ceramiki.

Niebanalna biała kuchnia: tekstylia czarujące styl

Wprowadzenie do aranżacji białej kuchni nieoczywistych akcesoriów czy tekstyliów, skutkować może początkowo stylistyczną konsternacją, by jednak już po chwili oczarować oryginalną interpretacją aranżacji białej kuchni. Mięsista, materiałowa roleta rzymska w zaskakującym kolorze i wzorze, nie nawiązującym do żadnego elementu dekoracji klasycznej kuchni, właściwa byłaby bardziej przestrzeni salonu. Dzięki temu nieoczywistemu zabiegowi formalna i dość sztywna aranżacja kuchni w stylu klasycznym nabierze świeżości i ożywczej odmiany. Słoiki, szklanki i naczynia z barwionego, przeziernego szkła to motywy znane w dość surowym i zamierzenie „niedopracowanym” stylu flamandzkim, tak różnym przecież od poukładanego i symetrycznego stylu klasycznego. A to właśnie ta kolejna drobna „nieoczywistoś”ć w doborze dodatków wprowadza różnicujące przestrzeń elementy eklektycznej cyganerii w aranżacji klasycznie białego wnętrza kuchni. Do tego tapicerowane stołki barowe, bardziej zasadne znów do przestrzeni salonu niż kuchni, i pastelowe odcienie stylizowanej na retro, kuchennej ceramiki. Rozedrgane barwnymi i różnorodnymi elementami dodatków wnętrze klasycznej białeJ kuchni zmieniło się nie do poznania, odczarowane z formalnej stylistyki. A wszystko dzięki ponadczasowej, neutralnej bazie. Nudna biała kuchnia? Nigdy więcej!

SPRAWDŹ >> wybieramy idealne hokery czyli stołki barowe!