Aranżacja kuchni w męskim stylu. Maksimum wygody i funkcjonalności

2018-05-19 9:56
Kuchnia w męskim stylu. Maksimum wygody i funkcjonalności
Autor: mat. pras. Black Red White Mężczyźni lubią kuchnie otwarte na salon. Co ciekawe, dotyczy to zarówno zabieganych singli, którzy sami prawie nie gotują, bo jadają głównie poza domem, jak i kucharzy z zamiłowania – ci ostatni ze swej sztuki kulinarnej potrafią zrobić prawdziwy spektakl dla domowników czy gości.

Jakie aranżacje kuchni najbadziej podobają się mężczyznom? I jak urządzić kuchnię dla mężczyzny, by jej użytkownik dobrze się w niej czuł – zarówno w czasie gotowania, jak i przy posiłku albo nad kubkiem porannej kawy? Zbadaliśmy bieżące trendy. Oto najważniejsze z nich.

Męska kuchnia niejedno ma imię. To może być zarówno niewielka kuchenka w pierwszym samodzielnym mieszkaniu studenta, jak i w pełni funkcjonalna kuchnia w lokum zajmowanym przez rodzinę, w której to pan domu (a nie, jak się utarło, pani) rozwija sztukę kulinarną. Tak czy inaczej, jeśli o aranżacji i wyposażeniu kuchni decyduje mężczyzna, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam kilka charakterystycznych rozwiązań.

Mężczyźni lubią kuchnie otwarte na salon. Co ciekawe, dotyczy to zarówno zabieganych singli, którzy sami prawie nie gotują, bo jadają głównie poza domem, jak i kucharzy z zamiłowania – ci ostatni ze swej sztuki kulinarnej potrafią zrobić prawdziwy spektakl dla domowników czy gości. W takim teatrze zapachu, smaku, form i barw za scenę służy często wyspa kuchenna. To nie tylko dodatkowa przestrzeń do przechowywania naczyń czy produktów i do pracy, lecz także ważny element organizacji wnętrza, kompozycyjnie łączący kuchnię z salonem, a zarazem funkcjonalnie oddzielający jedno od drugiego.

Ze zwrotem ku kuchni otwartej na salon w męskim wnętrzu łączy się zamiłowanie do szlachetnej prostoty form. Styl skandynawski, nowoczesny, a może loftowy? Bez względu na źródło inspiracji w męskiej kuchni znajdziemy meble o powściągliwych kształtach i raczej skromny zasób elementów dekoracyjnych. Dobre wzornictwo, wysoka jakość wykonania i szlachetny materiał zarówno zabudowy, jak i wszelkich dodatków – oto, co zdobi męską kuchnię. Wszelkie drobiazgi, jakie się tu znajdą, bez wątpienia będą miały jasno określoną i niepodważalnie istotną praktyczną funkcję.

Charakterystyczny wyraz nadaje męskiej kuchni wyrazista paleta barwna. Zamiast modnej bieli albo w duecie z nią znajdziemy tu bowiem odważną czerń lub nasycony brąz drewna, a jeśli inny kolor, to w intensywnym, po męsku mocnym, a nie delikatnym odcieniu. W tym wnętrzu nie będzie jednak ciemno – funkcjonalne oświetlenie blatu, a także tyleż praktyczne, ile nastrojowe lampki wewnątrz witryn i lampa nad stołem napełnią męską kuchnię światlem.

Męska kuchnia, czyli jak mężczyźni podchodzą do wyboru kuchni i jakie rozwiązania preferują?
Autor: mat. pras. Black Red White Mężczyźni preferują kuchnie otwarte na salon i resztę domu. Przede wszystkim funkcjonalne, lecz także piękne w prostocie. Utrzymane w ciemnej palecie barwnej, jednak z kilkoma wyrazistymi akcentami barwnymi.

Aby wyrafinowanej prostoty form nie zakłócił nieporządek, wszelkie produkty, naczynia i przybory kuchenne muszą mieć swoje miejsce. Z tego powodu za frontami zabudowy w męskiej kuchni znajdziemy perfekcyjną strukturę magazynującą te zasoby. Jej elementy – od dużych, jak kosze cargo, po najdrobniejsze, choćby organizery w szufladach – składają się na doskonale funkcjonujący mechanizm, jaki można by porównać chyba tylko z silnikiem sportowego samochodu.

A skoro o mechanizmach mowa – w męskiej kuchni nie może zabraknać zaawansowanego technologicznie AGD. W przypadku dużego AGD są to: wygodna lodówka (albo w rozmiarze mikro, albo kilkudrzwiowa, z modułem chłodzenia trunków i kostkarką do lodu), zmywarka dostosowująca pracę do liczby i stopnia zabrudzenia naczyń, a przede wszystkim kuchenka o parametrach odpowiadających temperamentowi kulinarnemu pana domu. Z małego AGD z kolei znajdziemy tu na pewno wysokiej klasy ekspres do kawy i multifunkcyjny robot. Drobniejszych urządzeń nie dostrzeżemy tak łatwo – gospodarz schował je w odpowiednim module zabudowy.

Arkadiusz Kuczmaszewski

Autor: mat. pras. Black Red White

Kuchnia dla mężczyzny

 

Mężczyźni szukają w kuchni przede wszystkim wygody i funkcjonalności. Urządzając to wnętrze, wybierają zatem rozwiązania praktyczne, mniejszą uwagę zwracając na dekoracyjne akcenty. Męska kuchnia to kuchnia, w której znaleźć możemy wysokiej jakości sprzęty i rozwiązania pozwalające na najwyższy komfort korzystania z mebli, jak np. organizacja wnętrza mebli poprzez zastosowanie nowoczesnych koszy cargo czy akcesoria renomowanych marek. W takiej kuchni nie znajdziemy niezliczonej ilości dekoracji, ponieważ męskie grono konsumentów ceni sobie w tym wnętrzu umiar i stylistyczną prostotę. 

 

Arkadiusz Kuczmaszewski
Menedżer Kategorii Kuchnie w Black Red White

Sprawdź możliwości kuchni na wymiar Senso Kitchens z oferty Black Red White. Znajdziesz tam dziesiątki rozwiązań, które pozwolą zaprojektować idealną kuchnię dla mężczyzny bądź kobiece i delikatne wnętrze z męskim akcentem.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Black Red White

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE