Projekt kuchni: autorska aranżacja z białą cegłą na ścianie

2015-01-13 12:34

Nowoczesna kuchnia wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością. Musi być wygodna dla domowników, ale równie ważna jest estetyka, szczególnie jeśli kuchnia jest połączona z pokojem dziennym czy jadalnią. Projekt kuchni w domu jednorodzinnym z białą cegłą na ścianie uwzględnia aktualne trendy i sprawia, że kuchnia jest ulubionym miejscem domowników!

Biała kuchnia w minimalistycznym stylu nadal jest trendy! Na tego typu projekt zdecydowali się właściciele domu jednorodzinnego w Olsztynie. Dom zakupiony w stanie surowym chcieli zamienić w nowoczesną przestrzeń, która sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Plany właścicielom pomogła zrealizować architektka Weronika Steffen-Lotarska z pracowni V-projekt. Cała powierzchnia parteru została zamieniona w otwartą strefę dzienną, w której znalazła się kuchnia, jadalnia i salon.

Aranżacja kuchni: autorski projekt architektki

Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Nie możemy pominąć jednak ważnych względów estetycznych, które odgrywają ogromną rolę w otwartych na salon kuchniach czy jadalniach. Odpowiednio zaprojektowana powierzchnia daje możliwość schowania kuchennych akcesoriów i ułatwi zachowanie porządku na co dzień. Właściciele marzyli o jasnej, przestronnej i minimalistycznej aranżacji, ale nie chłodnej. Odpowiedzią na te wymagania była zabudowa kuchenna oraz wbudowany regał na książki, które są autorskim projektem architektki Weroniki Steffen-Lotarskiej. Cała zabudowa zrobiona z płyty MDF i drewnopodobnej została wykonana przez firmę Alfamebel. Dolny ciąg szafek to lakierowana biała płyta, a górny ciąg szafek i zabudowa jednej ze ścian w całości wykonane zostały z płyty drewnopodobnej. Na ścianie z oknem zamiast płytek pojawiła się biała cegła. Odpowiednio zaimpregnowana jest doskonałą alternatywą dla popularnej glazury. Kuchnia od jadalni została odzielona małym stołem w kolorze białym również wykonanym na zamówienie. W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia aranżacji kuchni z białą cegłą na ścianie.