NOWOCZESNA KUCHNIA wykończona drewnem. 13 ZDJĘĆ udanych aranżacji kuchni

2013-12-01 10:41

Nowoczesna kuchnia nie musi wyglądać sterylnie. Proste gładkie fronty z litego drewna czy forniru są znakomitą alternatywą dla lakieru i szkła. Otwarta nowoczesna kuchnia wykończona drewnem, zazwyczaj bardzo ładnie łączy się z salonem.

Spis treści

  1. Nowoczesna kuchnia w drewnie: stare z nowym
  2. Nowoczesna kuchnia: drewno bielone, naturalne czy obrabiane termicznie?

Decydując się na nowoczesną kuchnię wykończoną drewnem trzeba uważać, by nie stała się ciężka i monotonna. Dlatego zazwyczaj tylko cześć frontów jest wykończona fornirem, a reszta lakierem na wysoki połysk lub szkłem. Znakomicie sprawdza się połączenie fornirowanej wysokiej zabudowy i lakierowanej wyspy. Drewno na frontach szafek idealnie łączy się z połyskujacymi metalowymi elementami sprzetów AGD. Drewno w nowoczesnej kuchni znajdziemy też na ścianach i na podłodze.

Nowoczesna kuchnia w drewnie: stare z nowym

Kuchnię wykończoną drewnianym frontami można łączyć ze starymi meblami. Mogą być w zbliżonym kolorze lub całkowicie się różnić. Do tego nowoczesne oświetlenie oraz stół i kuchnia jest jedyna w swoim rodzaju.

Nowoczesna kuchnia: drewno bielone, naturalne czy obrabiane termicznie?

Kuchnia wykończona  drewnem bielonym w połączeniu z czarnymi, kamiennymi blatami nabiera francuskiego szyku, zaś w połączeniu z blatami białymi staje się skandynawska. Drewno po obróbce termicznej staje się  dużo ciemniejsze, a  tym samym kuchnia nabiera miejskiego, eleganckiego wyglądu.