Sprytne pomysły do przechowywania w kuchni. Zachowaj wizualny porządek dzięki dobrej organizacji

2024-01-09 12:42

Każda prawidłowo zaprojektowana kuchnia przypomina zdrowy organizm. Jej dobrze zorganizowane, poukładane wnętrze wpływa na jej estetykę i pozwala zachować wizualny porządek. Poznaj sprytne pomysły do przechowywania w kuchni i dowiedz się, jak ukryć sprzęt AGD za frontami oraz jak uporządkować szufladę w kuchni.

Spis treści

  1. Sprytne pomysły do przechowywania w kuchni
  2. Jak ukryć kuchnię?
  3. Jak ukryć sprzęt AGD za frontami? Genialny sposób na piekarnik
  4. Jak uporządkować szufladę?
  5. Jak wygląda cargo w kuchni?
  6. Sprytne pomysły do przechowywania w kuchni. Zdjęcia

Sprytne pomysły do przechowywania w kuchni

Marzeniem wielu jest przestrzeń do gotowania rodem z katalogu – sterylna, z lśniącym czystością blatem, na którym nie stoi nic poza fikuśną miseczką (dla ozdoby) i doniczką ze świeżym tymiankiem...

Kuchnia, po której prawie nie widać, że jest kuchnią, co wcale nie dziwi, jeśli się weźmie pod uwagę, że na przestrzeni lat z roboczego zaplecza domu wyszła na pierwszy plan i zajęła ważne miejsce w reprezentacyjnej przestrzeni dziennej. A skoro jest na widoku, musi być piękna, czysta, posprzątana.

O wyglądzie kuchni i łatwości utrzymania w niej porządku decyduje również to, jak jest zaprojektowane jej wnętrze. Dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania pozwala panować nad kuchennym rozgardiaszem w trakcie gotowania, ukryć niezbędne akcesoria i ułatwić sprzątanie (zgodnie ze starą prawdą, że jeśli każdy przedmiot ma swoje miejsce i jest na nie odkładany, bałagan nigdy się nie robi).

W kuchni warto zatem wykorzystać i zaplanować każdy centymetr zabudowy – szuflady z pełnym wysuwem, carga i półki sprawdzą się do przechowywania zarówno produktów spożywczych, jak i potrzebnych sprzętów.

Jak ukryć kuchnię?

Zamiast chować poszczególne akcesoria i sprzęty można ukryć... całą kuchnię. Zabudowa kuchenna zasłaniana drzwiami chowanymi w kasetach po bokach to model „Next125” firmy Schüller.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy schueller.de

Jak ukryć sprzęt AGD za frontami? Genialny sposób na piekarnik

Sposób na praktyczne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni wokół piekarnika — półki i szuflady o różnych wymiarach. Całość zamykana w szafie z drzwiami chowanymi.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy nordiskakok.no

Jak uporządkować szufladę?

Podwójna szuflada z matą antypoślizgową i przegródkami, których wielkość można dostosować do swoich potrzeb, zagwarantuje, że wszystkie akcesoria będą dokładnie tam, gdzie je włożymy, nie pomieszają się i nie uszkodzą.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Peka

Jak wygląda cargo w kuchni?

System Cargo Mini Dolne z linii „Variant Multi” składa się z dwóch ażurowych koszy. Mechanizm jest dostępny w kilku wymiarach i kolorach, można go dopasować do aranżacji kuchni.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Rejs
Przechowywanie w kuchni | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię

Sprytne pomysły do przechowywania w kuchni. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zrobić słoiki na przyprawy? DIY. Instrukcja i zdjęcia

Kuchnia sprzed lat. Czy wiesz co to jest?

Pytanie 1 z 10
Małdrzyk to: