Systemy szuflad. Jak zorganizować domowy magazyn?

2018-01-08 8:59

Nieodłącznym wyposażeniem każdej kuchni są szuflady. Kiedyś służyły tylko do przechowywania sztućców, teraz okazują się wszechstronne. Dziś można w niej przechowywać produkty spożywcze, sprzęty kuchenne, garnki, środki czystości, a nawet… stół.

Spis treści

  1. System szuflad w 5 strefach funkcjonalnych kuchni
  2. Regulowane wkłady i przegrody szuflad

Pełnię możliwości magazynowych szuflady pokazuje Moovit MX najbardziej zaawansowany system szuflad firmy Häfele, w którym zastosowano prowadnice o bardzo dużym udźwigu (do 70 kg) i wyjątkowej sztywności. Nawet solidnie obciążone i maksymalnie wysunięte, zachowują wyjątkową stabilność.

O walorach użytkowych szuflad z systemu Moovit MX decyduje także wysuw, dający nieograniczony dostęp do całej zawartości szuflady. Wspomagają go w tym podwyższenia i relingi, które zwiększają jej pojemność.

System szuflad w 5 strefach funkcjonalnych kuchni

Ze względu na wielość zastosowań, systemy szuflad Moovit MX firmy Häfele to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w każdej z 5 stref w kuchni.

W strefie przechowywania zapasów miejsce znajdzie pojemna szuflada na cięższe produkty. Zmieścisz w niej wszystko, co najbardziej potrzebne – „na zaraz i na potem”, mając jednocześnie pewność, że jest to dostępne na wyciągnięcie ręki.

W strefie gotowania przydadzą się szuflady na wyższe sprzęty i urządzenia kuchenne. Schowasz w nich mikser, blender, toster oraz wiele innych niezbędnych w kuchni urządzeń czy przyborów i to bez obawy, że któryś z nich okaże się za ciężki lub zbyt duży.

Szuflady w strefie przechowywania i przygotowywania posiłków ułatwią kuchenne prace i wprowadzą ład do wszelkich działań. Te pierwsze sprawdzą się jako miejsce do przechowywania codziennie używanych akcesoriów, np. zastawy stołowej. Z kolei te drugie pomieszczą sztućce albo posłużą za chlebak, zwłaszcza jeśli wyposażymy je w specjalne zamknięcie zapobiegające wysychaniu pieczywa. Wielości potencjalnych zastosowań towarzyszy ergonomia, którą gwarantują systemy regulowanych wkładów i przegród.

Regulowane wkłady i przegrody szuflad

Do każdej z szuflad oferowane są specjalne przegrody i regulowane wkłady, które pozwalają użytkownikowi dowolnie konfigurować ich wnętrza. Dziś z takim samym powodzeniem w szufladzie ułożymy sztućce, jak i sprzęt kuchenny, bez obawy, że przemieści się lub przewróci w trakcie otwierania. Regulowane ograniczniki utrzymują bowiem przechowywane rzeczy w stabilnej pozycji. Dzięki prostemu systemowi gęsto rozsianych otworów możesz konfigurować podziały w szufladzie, dostosowując je do bieżących potrzeb.

Zabudowa kuchenna – wygodne rozwiązania. Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię