Eleganckie kubki świąteczne. Genialny pomysł na prezent!

2023-12-13 18:29

Kubek świąteczny to doskonały pomysł na prezent pod choinkę. To również sposób, by poczuć świąteczny klimat, popijając zimową herbatę lub gorącą czekoladę. Jaki kubek świąteczny dać bliskiej osobie w prezencie? Czy lepiej wybrać pojedynczy model, czy cały zestaw?

Spis treści

  1. Kubki świąteczne na prezent
  2. Kubki świąteczne - rodzaje
  3. Kubki świąteczne - zestaw czy solo?
  4. Kubek świąteczny - gdzie kupić?

Kubki świąteczne na prezent

Różnorodność kształtów, kolorów i wzorów sprawia, że kubki świąteczne są idealnym pomysłem na prezent, zarówno mikołajkowy, jak i bożonarodzeniowy. Jeśli planujemy dać komuś kubek świąteczny w prezencie, warto dobrze zastanowić się, jaki styl i kolorystykę dana osoba lubi. 

Kubki w kształcie choinek czy mikołajów przypadną do gustu osobom młodszym lub takim, które lubią nietuzinkowe prezenty i rozwiązania. Kubki świąteczne o minimalistycznym wyglądzie mogą być natomiast odpowiednie dla osób, których albo dobrze nie znamy, albo wiemy, że właśnie taki styl wzornictwa preferują. 

Kubki świąteczne - rodzaje

Kubki świąteczne możemy podzielić ze względu na kolor, kształt, rozmiar czy zastosowany motyw lub wzór. Jeśli chodzi o kolor to najczęściej są to typowo świąteczne barwy, czyli biel, czerwień, zieleń i złoto.

Kształt i rozmiar kubków świątecznych zależy od danego modelu, ale możemy spotkać zarówno kubki świąteczne w klasycznym wydaniu, jak i kubki przypominające kształtem np. ceramiczny kufel (idealnie sprawdzają się do gorącej czekolady z piankami lub grzanego wina) lub choinkę, bałwanka czy mikołaja. 

Kubek świąteczny
Autor: serwis prasowy marki Dajar Na zdj. porcelanowy pubek Holly Ambition, poj. 550 ml, empik.com.

Motywy i wzory na kubkach świątecznych oczywiście nawiązują do symboliki bożonarodzeniowej. Najpopularniejszymi wzorami są więc wspomniane już choinki, bałwanki, mikołaje, a także renifery, śnieżynki, ostrokrzew, a także kratka (na wzór angielski). Ponadto, kubek świąteczny może też mieć napis, np. "Wesołych Świąt", "Merry Christmas" czy mikołajowe zawołanie "Ho ho ho".

Możliwości ozdabiania świątecznych kubków są praktycznie nieskończone - nawet z utartych fraz, symboli i kolorów można stworzyć ciekawy projekt. 

Kubek świąteczny
Autor: Green Gate Na zdj. kubek marki Green Gate, fromnord.pl

Kubki świąteczne - zestaw czy solo?

Kubki świąteczne możemy kupić w zestawie lub pojedynczo. Jeśli kupujemy kubek świąteczny w prezencie, warto pokusić się o zestaw. Często kubek lub filiżankę z motywem świątecznym możemy dostać w zestawie np. z talerzykiem deserowym. Niektóre sklepy dołączają do świątecznych kubków także złote łyżeczki lub oryginalne ozdoby choinkowe. Zestaw dwóch kubków świątecznych sprawdzi się również jako prezent dla partnera lub przyjaciela. 

Kubek świąteczny - gdzie kupić?

Kubki świąteczne w swojej ofercie mają prawie wszyscy producenci ceramiki i porcelany. Warto zajrzeć na stronę popularnych sieciówek takich jak Homla, Home & You czy Zara Home i zapoznać się ze świąteczną linią produktów. Możemy też poszukać w internecie, np. na Allegro. 

Alternatywą dla sieciówek są mniejsze pracownie ceramiki, które oferują kubki świąteczne i filiżanki. Wybierając produkty lokalnych producentów mamy pewność, że nie tylko są unikatowe, ale również wspieramy mniejsze przedsiębiorstwa. 

Tekst: Barbara Ruppel

DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku