Aranżacja kuchni 2015: styl nowoczesny i białe kuchnie lubimy najbardziej!

2015-08-20 1:41

Białe kuchnie i styl nowoczesny – to motyw przewodni aranżacji kuchni 2015. Nowymi elementami są płytki cementowe, kolorowe dodatki czy charakterystyczna mozaika. Przygotowaliśmy zdjęcia kuchni 2015 - czyli krótki przegląd tego, co dzieje się w aranżacjach kuchni. 2015!

Spis treści

  1. Zobacz: płytki jak chodnik >>>
  2. Aranżacje kuchni 2015: białe kuchnie nadal numerem jeden!
  3. Aranżacje kuchni 2015: nowy trend płytki cementowe
  4. Aranżacje kuchni 2015: kolorowe dodatki do kuchni
  5. Więcej: okap nad wyspą kuchenną
  6. Aranżacja kuchni 2015: oryginalne pochłaniacze kuchenne
  7. Więcej: szkło na ścianie nad blatem
  8. Aranżacje kuchni 2015: szkło nad blatem
  9. Aranżacje kuchni 2015: mozaika w stylu retro – nowość!
  10. Aranżacje kuchni 2015: różne wersje stylu nowoczesnego

Białe kuchnie i styl nowoczesny wiodą prym w aranżacjach kuchni 2015. Pewnie dlatego, że są sprawdzone. Pasują do wielu wnętrz, mają wiele przeróżnych wariantów. Jednak coraz częściej chcemy nadać aranżacji kuchni 2015 indywidualny rys. Stąd pomysł na oryginalne płytki cementowe z graficznymi wzorami, mozaiki lub oryginalne pochłaniacze i wyciągi kuchenne.

Zobacz: płytki jak chodnik >>>

Coraz częściej w białych kuchniach pojawiają się także kolorowe dodatki - obejrzyjcie zdjęcia kuchni 2015 - w naszej galerii 17 ZDJĘĆ KUCHNI.

Aranżacje kuchni 2015: białe kuchnie nadal numerem jeden!

Białe kuchnie nadal królują w aranżacjach kuchni 2015 roku! I w stylu nowoczesnym, i w klasycznym. Widać jednak, że potrzebujemy delikatnej odmiany i do białych kuchni częściej wybieramy kolorowe dodatki – kolorowe krzesła i lampy. Nowością w białych kuchniach są także płytki cementowe z graficznymi wzorami. W 2015 roku pojawił się też nowy modny kolor w aranżacji kuchni - szary. Coraz chętniej wybieramy szare fronty szafek, szare blaty, szare płytki.

Aranżacje kuchni 2015: nowy trend płytki cementowe

Nowym trendem, ktory zauważuliśmy w aranżacjach kuchni 2015 roku są płytki cementowe. Przypomnieliśmy sobie o nich na fali stylu retro. Charakterystyczne graficzne wzory na płytkach cementowych nadadzą dynamiki i sznytu każdemu wnętrzu w kolorach białym, czarnym i szarym. Czasem wzór na płytkach cementowych ma dodatek beżu lub błękitu.

Aranżacje kuchni 2015: kolorowe dodatki do kuchni

Nasze idealnie białe kuchnie powoli potrzebuja trochę odmiany. A najłatwiej to zrobić przy pomocy koloru. Stąd w aranżacjach kuchni 2015 corz więcej kolorowych lamp i krzeseł. Są to dodatki, które najłatwiej wymienić. Czasem wystarczy zostawić dwa dotychczasowe krzesła przy stole, a dwa wymienić na identyczne, tylko w innym kolorze. Kolorowe dodatki to sposób na aranżację nowej białej kuchni, innej niż u znajomych lub u sąsiadów, jednocześnie łatwy element do wymiany.

Więcej: okap nad wyspą kuchenną

Aranżacja kuchni 2015: oryginalne pochłaniacze kuchenne

W aranżacjach kuchni 2015 coraz częściej zauważmy atrakcyjne pochłaniacze. Przestają być urządzeniami czysto użytkowymi. Teraz też mają zdolbić. Niektóre pochłaniacze przybierają futurystyczne formy inne wyglądają jak dekoracyjne lampy. Szczególne pole do popisu mamy w aranżcjach kuchni z wyspami. Pamietajmy jednak: jesli decydujemy się na dekoracyjny pochłaniacz lub wyciąg lampy powinny pozostać prawie niewidoczne.

Więcej: szkło na ścianie nad blatem

Aranżacje kuchni 2015: szkło nad blatem

Szkło nad blatem jest elementem w aranżacjach kuchni, który ustalił swoją pozycję lidera. Jest to okładzina ścienna, która jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości, może pozostać zupelnie neutralna lub może grać pierwsze skrzypce. Na szkle lub lacobelu w jednorodnym kolorze możemy zostawiać wiadomości tekstowe dla reszty domowników.

Aranżacje kuchni 2015: mozaika w stylu retro – nowość!

Modny styl retro przypomniał nam o drobnych, regularnych wzorach, do których do tej pory byliśmy przyzwyczajeni na tapetach. A skoro tapety w kuchni nie są najlepszym rozwiązaniem zastąpiły je ceramiczne mozaiki. Pełny sukces w aranżacjach kuchni 2015, a zwłaszcza w białych kuchniach.

Aranżacje kuchni 2015: różne wersje stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny w aranżacjach kuchni 2015 ma kilka odmian. Może występować w zestawach monochromatycznych pasujących do stylizowanych na art deco apartamentów. Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym może być całkowicie biała, matowa, błyszcząca lub kombinowana. Czasem wybieramy także fronty szafek w kolorze szarym lub łączymy szary i biały. Aranżacje kuchni w stylu nowczesnym wkroczyły również na dobre do starych kamiec. Jest to styl na tyle plastyczny, że w różnych wcieleniach dopasuje się w różnych aranżacjach kuchni 2015.