Płytki jak chodnik: płytki dywanowe do przedpokoju, łazienki i kuchni

2015-08-10 14:41

Płytki podłogowe, które wyglądają jak barwny chodnik lub dywan? Rozwiązanie idealne, gdy cenimy na równi walory estetyczne i praktyczne. Płytki cementowe i ceramiczne w przepiękne wzory sprawdzą się w łatwej do zabrudzenia przestrzeni przedpokoju, kuchni i łazienki, z powodzeniem zastępując wzorzyste arrasy.

Spis treści

  1. Płytki cementowe w przedpokoju: barwny chodnik na wejściu
  2. Barwna podłoga w aranżacji wnętrz przedpokoju, łazienki i kuchni

Jak „mieć ciastko i zjeść ciastko”, gdy oba pragnienia są dla nas równoważne? Jak wypracować mądry kompromis, jeśli marzy nam się barwna podłoga w korytarzu z dywanowym wzorem, ale perspektywa ciągłego brudzenia się drogiego dywanu uniemożliwia nam realizację celu? Rozwiązaniem idealnym na powierzchnię podłóg narażonych na częste zabrudzenia stają się w takim wypadku barwne płytki cementowe lub ceramiczne podłogowe, które do złudzenia przypominać mogą barwny chodnik lub dywan.

Płytki cementowe w przedpokoju: barwny chodnik na wejściu

Przedpokój to przestrzeń ważna, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. To do tego wnętrza wchodzimy w pierwszej kolejności, porzucamy zewnętrzne okrycie, buty i stąd wyruszamy do kolejnych przestrzeni naszego wnętrza. Przedpokój to także najlepsza wizytówka domu, stąd warto zadbać o jego styl i aranżację. Jeśli marzymy o bardziej przytulnej i domowej aranżacji wnętrz już od progu, a cenimy sobie elementy wykończenia łatwe w utrzymaniu czystości, rozwiązaniem stanie się podłoga (bądź jej fragment) wyłożona barwnymi płytkami cementowymi lub ceramicznymi. Wąski pas barwnej ceramiki podłogowej w przedpokoju da wrażenie barwnego chodnika o niezwykłej estetyce, a jednocześnie stanowić będzie odporną na zabrudzenia i ścieranie, łatwą w utrzymaniu czystości powierzchnię podłogi.

Barwna podłoga w aranżacji wnętrz przedpokoju, łazienki i kuchni

Kolorowa podłoga to zazwyczaj bardzo silny akcent w przestrzeni wnętrza. Wymaga więc stylistycznego dopasowania i stonowania pozostałych elementów rzutujących na przestrzeń: koloru i faktury ścian, mebli, tekstyliów. Mały przedpokój najlepiej prezentuje się pośród oszczędnych i czystych kolorów, które nie zmniejszają optycznie wnętrza. Minimum dodatków także sprzyja niewielkim przestrzeniom. Dlatego jednolity kolor ścian, gładkie fronty ewentualnej zabudowy szafy oraz proste oświetlenie (np. pojedyncza lampa sufitowa o ciekawym ale prostym designie) to wystarczający anturaż dla barwnej podłogi w przedpokoju. Gdy marzy nam się barwny chodnik w narażonej na częste zachlapanie przestrzeni kuchni czy łazienki, doskonałym otoczeniem dla dywanowej podłogi staje się jednolite i monochromatyczne tło ścian i wyposażenia. Białe, proste płytki łazienkowe i zlicowana z przestrzenią ściany łazienkowa zabudowa, pozwolą w pełni wyeksponować urodę i potencjał dywanowych płytek podłogowych. Aby wnętrze nie zionęło chłodem, do tak skonstruowanej aranżacji wystarczy dodać okazałą roślinę (np. fikus, paprotka) w lekko postarzanej, terakotowej donicy, przezierny metalowy kosz na kosmetyki do kąpieli i kilka szklanych flakonów na olejki czy perfumy. Piękne przedmioty nawet w niewielkiej ilości potrafią „zrobić wnętrze”. A ich ograniczona ilość ułatwi nam bieżące sprzątanie. Podobna zasada towarzyszyć nam powinna w aranżacji kuchni z dywanową podłogą ceramiczną. Proste i gładkie fronty kuchennej zabudowy, starannie przemyślane dodatki i proste rozwiązania w oprawie okiennej to idealne tło dla fantazyjnej podłogi w kuchni.

Typowe dodatki i dekoracje dla współczesnego stylu flamandzkiego!

Nasi Partnerzy polecają