Płytki jak chodnik: płytki dywanowe do przedpokoju, łazienki i kuchni

2015-08-10 14:41

Płytki podłogowe, które wyglądają jak barwny chodnik lub dywan? Rozwiązanie idealne, gdy cenimy na równi walory estetyczne i praktyczne. Płytki cementowe i ceramiczne w przepiękne wzory sprawdzą się w łatwej do zabrudzenia przestrzeni przedpokoju, kuchni i łazienki, z powodzeniem zastępując wzorzyste arrasy.

Spis treści

  1. Płytki cementowe w przedpokoju: barwny chodnik na wejściu
  2. Barwna podłoga w aranżacji wnętrz przedpokoju, łazienki i kuchni

Jak „mieć ciastko i zjeść ciastko”, gdy oba pragnienia są dla nas równoważne? Jak wypracować mądry kompromis, jeśli marzy nam się barwna podłoga w korytarzu z dywanowym wzorem, ale perspektywa ciągłego brudzenia się drogiego dywanu uniemożliwia nam realizację celu? Rozwiązaniem idealnym na powierzchnię podłóg narażonych na częste zabrudzenia stają się w takim wypadku barwne płytki cementowe lub ceramiczne podłogowe, które do złudzenia przypominać mogą barwny chodnik lub dywan.

Płytki cementowe w przedpokoju: barwny chodnik na wejściu

Przedpokój to przestrzeń ważna, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. To do tego wnętrza wchodzimy w pierwszej kolejności, porzucamy zewnętrzne okrycie, buty i stąd wyruszamy do kolejnych przestrzeni naszego wnętrza. Przedpokój to także najlepsza wizytówka domu, stąd warto zadbać o jego styl i aranżację. Jeśli marzymy o bardziej przytulnej i domowej aranżacji wnętrz już od progu, a cenimy sobie elementy wykończenia łatwe w utrzymaniu czystości, rozwiązaniem stanie się podłoga (bądź jej fragment) wyłożona barwnymi płytkami cementowymi lub ceramicznymi. Wąski pas barwnej ceramiki podłogowej w przedpokoju da wrażenie barwnego chodnika o niezwykłej estetyce, a jednocześnie stanowić będzie odporną na zabrudzenia i ścieranie, łatwą w utrzymaniu czystości powierzchnię podłogi.

Barwna podłoga w aranżacji wnętrz przedpokoju, łazienki i kuchni

Kolorowa podłoga to zazwyczaj bardzo silny akcent w przestrzeni wnętrza. Wymaga więc stylistycznego dopasowania i stonowania pozostałych elementów rzutujących na przestrzeń: koloru i faktury ścian, mebli, tekstyliów. Mały przedpokój najlepiej prezentuje się pośród oszczędnych i czystych kolorów, które nie zmniejszają optycznie wnętrza. Minimum dodatków także sprzyja niewielkim przestrzeniom. Dlatego jednolity kolor ścian, gładkie fronty ewentualnej zabudowy szafy oraz proste oświetlenie (np. pojedyncza lampa sufitowa o ciekawym ale prostym designie) to wystarczający anturaż dla barwnej podłogi w przedpokoju. Gdy marzy nam się barwny chodnik w narażonej na częste zachlapanie przestrzeni kuchni czy łazienki, doskonałym otoczeniem dla dywanowej podłogi staje się jednolite i monochromatyczne tło ścian i wyposażenia. Białe, proste płytki łazienkowe i zlicowana z przestrzenią ściany łazienkowa zabudowa, pozwolą w pełni wyeksponować urodę i potencjał dywanowych płytek podłogowych. Aby wnętrze nie zionęło chłodem, do tak skonstruowanej aranżacji wystarczy dodać okazałą roślinę (np. fikus, paprotka) w lekko postarzanej, terakotowej donicy, przezierny metalowy kosz na kosmetyki do kąpieli i kilka szklanych flakonów na olejki czy perfumy. Piękne przedmioty nawet w niewielkiej ilości potrafią „zrobić wnętrze”. A ich ograniczona ilość ułatwi nam bieżące sprzątanie. Podobna zasada towarzyszyć nam powinna w aranżacji kuchni z dywanową podłogą ceramiczną. Proste i gładkie fronty kuchennej zabudowy, starannie przemyślane dodatki i proste rozwiązania w oprawie okiennej to idealne tło dla fantazyjnej podłogi w kuchni.

Typowe dodatki i dekoracje dla współczesnego stylu flamandzkiego!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE