Pojemniki na przyprawy zrób to sam! Funkcjonalne słoiczki na przyprawy pod szafką

2019-07-25 12:37

Pojemniki na przyprawy to najprostszy sposób na zorganizowanie wszelkiego rodzaju produktów w kuchni czy spiżarni. Przymocowane pod szafką słoiczki na przyprawy gwarantują nie tylko porządek - są jednocześnie ozdobnym dodatkiem do wnętrza. Dowiedz się, jak własnoręcznie stworzyć modne i urocze pojemniki na przyprawy.

Spis treści

 1. Pojemniki na przyprawy: prosty sposób na porządek w kuchni
 2. Słoiczki na przyprawy: potrzebne materiały
 3. Pojemniki na przyprawy: instrukcja krok po kroku
 4. Oryginalne zastosowania słoików (ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ)

Pojemniki na przyprawy: prosty sposób na porządek w kuchni

Lubisz mieć pod ręką płatki, makaron lub przyprawy, a nie chcesz tracić miejsca na blacie? Proponujemy proste rozwiązanie – podwieszone słoiczki na przyprawy. To zadanie z cyklu zrób to sam jest łatwe do wykonania, poza tym niewiele też kosztuje. Oto instrukcja krok po kroku, jak zrobić pojemniki na przyprawy i inne artykuły spożywcze do kuchni. Ze słoików łatwiej będzie korzystać, jeśli będą rozmieszczone na przemian, a nie jeden za drugim. Z tyłu umieszczamy słoje o większej pojemności, mniejsze zaś z przodu.

Zobacz też: DIY: świetna dekoracja słoików. Pomysł na puste słoiki

Słoiczki na przyprawy: potrzebne materiały

 • słoiki z nakrętkami (3 szt. o poj. 0,9 l, 3 szt. o poj. 0,5 l)
 • marker
 • linijka lub miarka
 • kreda
 • wkrętarko-wiertarka
 • wkręty do drewna
 • samoprzylepna folia tablicowa
 • szklanka
 • nożyczki

Nie przegap: Lato w słoiku. Przetwory w gustownej oprawie

Pojemniki na przyprawy: instrukcja krok po kroku

1. Skompletuj potrzebne materiały, dostosuj liczbę oraz wielkość słoików do konkretnych produktów i powierzchni dna szafki kuchennej.2. Na spodzie folii tablicowej narysuj okręgi, korzystając ze szklanki.3. Etykiety na słoiki wytnij nożyczkami, kredą opisz zawartość. Uwaga: etykiety przyklej do słoików dopiero po ich przykręceniu, żeby opisy znajdowały się na froncie.4. W zależności od wielkości i przewidywanego ciężaru słoika zaznacz na spodzie nakrętki od 2 do 4 miejsc na otwory. Wywierć je.5. Dopasuj długość wkrętu do grubości płyty szafki kuchennej. Zwykle jest to 18 mm. Wkręty muszą być krótsze, inaczej przebiją szafkę na wylot lub spowodują uwypuklenia.6. Na spodzie szafki zaznacz miejsca mocowania słoików oraz miejsce wkręcania wkrętów – najlepiej przez otwory w wieczkach.7. Przykręć wieczka do spodu szafki.8. Wypełnione słoiki wkręć w wieczka. Naklej etykiety.

Czytaj też: Pojemniki chłodnicze

Oryginalne zastosowania słoików (ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ)

Słoiczki na przyprawy są idealnym sposobem zarówno na uporządkowanie produktów, jak i udekorowanie wnętrza. Słoiki okazują się funkcjonalne również w innych ich zastosowaniach - przyjrzyj się galeriom zdjęć zamieszczonym poniżej.