DIY: świetna dekoracja słoików. Pomysł na puste słoiki

2013-11-20 10:54

W DIY przedstawiamy ciekawy pomysł na dekorację słoików. Puste słoiki, z którymi nie mamy co zrobić, moga posłużyc jako piekna dekoracja mieszkania, wazon albo przybornik.

DIY dekoracja słoików
Autor: materiały prasowe
Dekoracja słoików na przetwory
Autor: materiały prasowe

Autorki bloga EnjoyYourHome za projekt zdobienia słoików otrzymały wyróżnienie w konkursie na blogowe DIY w czasie tegorocznego Łódź Design Festval, którego patronem było Urzadzamy.pl

Doceniliśmy pomysł na DIY z wykorzystaniem metody recyklingu oraz wyjątkowego poczucia humoru projektantek, które odniosły się do modnego ostatnio zupełnie innego znaczenia "słoików".

- W Warszawie, słoik od niedawna zyskał całkiem nowe znaczenie. Można wręcz powiedzieć, że stał się w pewnym sensie symbolem naszego miasta - twierdzą autorki bloga, które same chętnie gromadzą słoiki otrzymane wraz ze smakołykami od rodziców.

Aby wykorzystać pozytecznie górę słoików i w myśl zasady recyklingu oraz dbałości o otaczające środowisko, postanowiły wykorzystać te modne naczynia do dekoracji domu.

DIY: czyli Decorate Jar Yourself

Okazuje się, że w ramach DIY można ze zwykłego słoika zrobić przemyślany element wystroju wnętrza. Istotnym elementem projektu, który warto zaznaczyć, jest jego niskobudżetowość oraz powszechna dostępność materiałów.

Potrzebne materiały

Słoik:
• 0 zł - słoik pochodzący od mamy/babci z domowych zapasów
• do 3 zł - zakup pustego słoika w sklepach gosp. domowego
• do 6 zł - zakup słoika z wkładką, którą możemy wykorzystać w celach poza projektowych tj. majonez, ogórki konserwowe, sosy...

Dekoracje:
• wstążki, sznurki, naklejki, taśmy dekoracyjne - koszt od 50 gr do 20 zł. 

Wykonanie

Słoiki dekorujemy według własnego gustu i uznania. Ozdobne koronki można do słoika przykleić, aby sie nie przesuwały. Tak ozdobiony słoik moze być wazone, pojemnikiem na przybory lub po prostu ładną dekoracją.

 

DIY dekoracja słoików
Autor: materiały prasowe
DIY dekoracja słoików
Autor: materiały prasowe

Więcej świetnych pomysłów na DIY i nie tylko na blogu:

www.EnjoYourHome.blogspot.com

 

Nasi Partnerzy polecają