Dekorujemy słoiki na przetwory: ładne etykiety na słoiki na przetwory

2013-07-19 15:28

Warto ozdobić słoiki na przetwory: ładne etykiety, nakrętki ozdobione kawałkiem materiały, karteczki wykonane własnoręcznie, sprawią, że przetwory na zimę zamknięte w słoiku będą słodkim prezentem. Etykiety na słoiki - drobiazg, a jednak sprawia, że nasza kuchnia nabiera duszy...

Robicie latem przetwory na zimę? Jeśli tak, warto niektóre słoiki na przetwory ładnie ozdobić, zostawić na nich swój ślad. Potem zamiast kwiatów czy zwykłego prezentu, można obdarować bliską osobę słoikiem z dżeme własnej roboty. Jeśli zostanie ładnie udekorowany na pewno będzie miłym zaskoczeniem. Uwierzcie nam, że takie słodkie preznety na długo zapadają w pamięć. Tym bardziej, że teraz wszystko co zrobione własnoręcznie nabiera nowej wartości. Ładne karteczki, etykiety, czy nakrętki to proste, ale pełen uroku pomysły na dekoracje słoików na przetwory. Poza tym domowe przetwory na zimę nie zawierają konserwantów, a więc są nie tylko bardzo smaczne, ale i zdrowe.

Słoiki na przetwory: dekoracja

W sztuce wręczania preznetów liczy się efekt, a więc opakowanie. Dlatego niech wasze słoiki na przetwory będą ładne. Prostym sposobem na dekorację słoika na przetwory jest ozdobienie zakrętki słoika kawałkiem materiału. Wystraczy wziąć dowolny kawałek tkaniny, wyciąć z niej koło ok. 2-3 większe od zakrętki słoika, owinąć nim górę słoika i przewiązać - ozdobną tasiemką, sznurkiem. Od razu słoik z dżemem nabierze osobistego akcentu. Warto też zrobić etykietki na słoiki z przetworami, na których opiszecie zawartość słoika. Dżemy domowej roboty mają swój urok i niepowtarzalny smak.

Nasi Partnerzy polecają