Jak urządzić kuchnię na biało? Monika miała pomysł, wyszło znakomicie!

2023-09-22 13:09

Pierwsze spotkanie właścicieli z architektką potwierdziło, że cała trójka nadaje na tych samych falach. Wystarczyło kilka ustaleń, parę fotografii wnętrz bliskich marzeniom i było pewne, że o projekt nie ma co się martwić. Rzeczywiście, powstała nowoczesna biała kuchnia, która sprawdza się pod każdym względem. Zobaczcie, jak urządzić kuchnię na biało.

Spis treści

  1. Szybki remont kuchni
  2. Kuchnia otwarta na salon
  3. Przeczytaj także: Jak urządzić kuchnię ładną i wygodną. Poznaj zasady aranżacji kuchni
  4. Jak urządzić wygodną kuchnię
  5. Przeczytaj także: Mała kuchnia w bloku: inspiracje. Jak zaplanować, jak urządzić małą kuchnię w bloku

Szybki remont kuchni

Remont całego mieszkania trwał krótko, bo niespełna dwa miesiące. Wpływ na jego szybki przebieg w znacznej mierze miała decyzja właścicieli o zatrudnieniu nie kilku firm remontowo-wykończeniowych, lecz jednej dużej, która działa kompleksowo – od położenia podłóg i płytek po montaż zabudów według projektu architektki.

Kuchnia otwarta na salon

– Były dni, kiedy jednocześnie pracowało dwunastu fachowców! Przychodziliśmy z Damianem na plac budowy wieczorami, by na spokojnie odebrać kolejne etapy robót. Potem dzwoniliśmy lub pisaliśmy e-maile do szefa firmy, by coś uzgodnić, doprecyzować – wspomina Monika. – A wcześniej kuchnię, która jest otwarta na salon, nieco powiększyliśmy – wyjaśnia architektka Gabriela Bartczak, właścicielka pracowni Design My Deer.

Przeczytaj także: Jak urządzić kuchnię ładną i wygodną. Poznaj zasady aranżacji kuchni

Jak urządzić wygodną kuchnię

- Osiągnęliśmy cel, trochę pomniejszając sąsiadujący z kuchnią gabinet, ale nic nie stracił przez to na funkcjonalności – mówi. Dzięki powiększeniu aneksu kuchennego zmieściła się pojemna zabudowa z wyspą zlicowaną z ościeżem okna balkonowego. – Gotuję non stop, dlatego zależało mi na wnętrzu komfortowym, „łatwym w obsłudze”. I takie właśnie mam! – podkreśla z zadowoleniem Monika.

Kuchnia
Autor: Mariusz Bykowski Bukiet – DutchHouse; szklanki – lapomme.pl
Sposób na biel
Gabriela Bartczak, Design My Deer, designmydeer.pl
Gabriela Bartczak, Design My Deer, designmydeer.pl

Jeśli zdecydujemy się na wnętrze, w którym ma ona dominować, koniecznie zróżnicujmy faktury powierzchni okładzin, mebli i przedmiotów. Dzięki temu zapobiegniemy monotonii, pomieszczenie stanie się bardziej intrygujące. Śmiało bawmy się kontrastowaniem ze sobą stopni połysku, miękkości i szorstkości tworzyw oraz temperatur odcieni koloru. Duże znaczenie ma tu dobrze zaprojektowane oświetlenie. Poza swoim podstawowym zadaniem pomoże nam ono wyeksponować wybrane fragmenty wnętrza i podbić fakturę każdego elementu.

Przeczytaj także: Mała kuchnia w bloku: inspiracje. Jak zaplanować, jak urządzić małą kuchnię w bloku