Klasyczna kuchnia z jadalnią otwarta na salon: szarość, biel i drewno klasycznych mebli.

2015-11-26 13:43 Agnieszka Zawadzka
Klasyczna kuchnia z jadalnią otwarta na salon
Autor: Radosław Wojnar

Klasyczna kuchnia z jadalnią otwartą na salon na pierwszy rzut oka wydaje się klasyczną białą kuchnią. Po bliższym jednak w niej przebywaniu odkrywamy całą masę inspiracji stylem skandynawskim i współczesnym eklektyzmem. Widok zaś z kuchni na jadalnię potwierdza wyjątkowość projektu klasycznej kuchni... Zobaczcie sami.

Klasyczna kuchnia z jadalnią emanuje ładem i spokojem. Inspiracje stylem klasycznym i angielskim sznytem w wykończeniu mebli, ścian i podłóg klasycznej kuchni, dały wrażenie porządku i estetyczną świetlistość. Biały kolor szafek kuchennych, klinkierowych płytek i dodatków to z kolei wpływ stylu skandynawskiego. A to jeszcze nie koniec mieszania stylów w klasycznej kuchni otwartej na salon...

Klasyczna kuchnia otwarta na salon: biel szarością przełamana

Klasyczna kuchnia w kolorze białym wbrew pozorom nie jest monochromatyczna. Zaskakuje różnorodnością faktur, wykończenia i podziałów oraz subtelnym zróżnicowaniem odcieni ścian, które podkreślają różnorodność zastosowanych materiałów w wykończeniu. Białe, płycinowe szafki zabudowy kuchennej to silna inspiracja wpływami stylu klasycznego i angielskiego. Podobnie jak stiukowe listwy na styku ścian i sufitu. Czarno-biała podłoga w układzie mozaikowym to już styl klasyczny, który ciekawie równoważy się z ciemnoszarą ścianą z wbudowanym okapem. Wyeksponowany na jej tle przeskalowany, okrągły zegar z rzymskimi cyframi współgra stylistycznie z elementami wyposażenia kuchni w stylu angielskim. Szkliwione płytki cegiełkowe na ścianie ponad blatem kuchennym nie mają wprawdzie faz (jak popularne płytki typu "metro") za to charakteryzują się zamierzoną niejednorodnością, co daje niesamowity efekt rozedrgania przestrzeni ściany. Szary blat kuchenny rytmizuje wizualne podziały w projekcie białej kuchni i nawiązuje do szarości ściany ponad płytą grzejną. Przysłonięte gładką roletą rzymską w kolorze białym okno wpuszcza do wnętrza miękkie wiązki dziennego światła. Dla ocieplenia chłodnego wykończenia klasycznej kuchni w bieli i szarości, ścianę wokół okna pomalowano na chłodny odcień ciepłego beżu z palety kolorów off white.

WIĘCEJ: Pomysły na kuchnię z jadalnią >>>

Kuchnia z jadalnią: eklektyczne łączenie stylów

Najciekawszym elementem klasycznej kuchni otwartej na salon jest widok na jadalnię. Drewniany stół o orzechowym wybarwieniu - antyk  z profilowanymi esoidalnie nogami, zestawiono z nowoczesnymi, czarnymi krzesłami z plastycznego tworzywa. Ich niezwykłość i stylistyczne dopasowanie względem koncepcji wnętrza jadalni, wiąże się z linearnym opracowaniem oparć krzeseł. Strefę jadalni wydziela również dekoracyjna, szara tapeta na ścianie. Oryginalne oświetlenie części jadalni w formie przeskalowanych białych cotton ballsów, w sposób nieoczywisty dopełnia eklektycznej całości.

WIĘCEJ: Jadalnie dobrze urządzone >>>

Klasyczna kuchnia w szarości i bieli
Autor: Radosław Wojnar
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021