Dekoracje wielkanocne w modnym stylu skandynawskim w kolorach neutralnych

Jak wyglądają dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim? Czy są tak kolorowe jak te tradycyjne? Nie, dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim są raczej naturalne w kolorach neutralnych. Wybraliśmy kilka inspiracji jak udekorować dom na Wielkanoc w stylu skandynawskim!

Dekoracja wielkanocna z jajek z materiałów naturalnych w  stylu skandynawskim
Dekoracja wielkanocna w kolorze białym
Modne złote sztućce na Wielkanoc
Dekoracja wielkanocna ze zwykłych jajek
Delokatne zielone dekoracje na Wielkanoc

Zawsze przed Wielkanocą zadajemy sobie pytanie, jak udekorować dom na Wielkanoc? Jakie dekoracje wielkanocne są teraz modne i czy kolorystycznie powinny pasować do aranżacji wnętrz naszego mieszkania? Czy wyjmować ulubione dekoracje z lat poprzednich czy kupić albo zrobić nowe? Jeśli podoba nam się styl skandynawski może w tym roku wybrać właśnie takie dekoracje. A dekoracje w stylu skandynawskim są na tyle uniwersalne i w kolorach neutralnych, że dopasują się do każdego wnętrza.  

Dekoracje wielkanocne w modnym stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim kolory neutralne. A kolory neutralne mają to do siebie, że pasują do każdego wystroju wnętrza. I tego minimalistycznego i klasycznego i w stylu eko. Dekorując dom na Wielkanoc w stylu skandynawskim wykorzystajmy niebarwione wydmuszki. Skorupki sa przecież w naturalnych kolorach neutralnych. Jeśli dołożymy do nich naturalne brązowe – beżowe piórka, gałązki wierzby powstanie niedroga, zrobiona samodzielnie w domu dekoracja wielkanocna w stylu skandynawskim. Możemy tez kupić ozdoby w kształcie jajek zrobione z materiałów naturalnych : ceramiki, wikliny, sznurka lub papieru. Takie dekoracje też są zazwyczaj w kolorze, kremowym, beżowym i brązowym czyli właśnie w kolorach neutralnych.

 

Delikatne dekoracje wielkanocne z zielonych roślin

W stylu skandynawskim bardzo modne są delikatne dekoracje z  zielonych roślin. Mogą to być gałęzie drzew i krzewów rozkwitających o tej porze roku, mogą to też być zielone gałązki paprotki i inne zielone dodatki dekoracyjne do bukietów. Wystarczy włożyć jedną gałąź z zielonymi liśćmi do modnej butli albo gąsiora z grubego szkła i naturalna dekoracja w stylu skandynawskim będzie gotowa. Innym pomysłem jest włożenie eterycznej gałązki asparagusa do małej butelki lub pękatego, przezroczystego wazonika. Oryginalnie wyglądają takie delikatne zielone dekoracje ustawione luźno – nie w minimalistycznym rytmie, obok siebie na komodzie, stoliku kawowym albo konsoli.

Czytaj też: nowoczesne dekoracje z kwiatów

 

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY