STYL FLAMANDZKI

(12 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYL FLAMANDZKI

Otwarte półki w kuchni: argumenty ZA i PRZECIW!

Otwarte półki w kuchni: argumenty ZA i PRZECIW!

Otwarte półki w kuchni to trend zaczerpnięty z wnętrz flamandzkich i holenderskich, gdzie otwarty charakter przestrzeni i życie "bez firanek" cieszy się nieczym nie skrępowanym powodzeniem. Czy otwarte półki w kuchni przyjmą się w polskich wnętrzach? Jakie argumenty za i przeciw należy rozważyć przed decyzją o otwartych półkach w kuchni? Przyjrzeliśmy się temu tematowi z bliska. Otwarcie.

Aranżacja wnętrz domu. Nowoczesny styl flamandzki odnajduje się również w Polsce!

Aranżacja wnętrz domu. Nowoczesny styl flamandzki odnajduje się również w Polsce!

Bardzo ciekawa aranżacja wnętrz domu w nowoczesnym stylu flamandzkim ale w …Polsce. Znajdziemy tu nowoczesną białą kuchnię, cegłę na ścianie, malowaną na biało, ale przede wszystkim mnóstwo światła dziennego wprost zalewającego dom. Okazuje się, że nasze polskie wzornictwo potrafi idealnie zgrać się z elementami nowymi i starymi przywiezionymi prosto z Holandii!

Nowoczesny styl flamandzki: wnętrza willi z lat 30.

Nowoczesny styl flamandzki: wnętrza willi z lat 30.

Nowoczesny styl flamandzki odnajduje się również w starej willi z lat 30. Projekt wnętrza domu objął dobudowanie nowej części do istniejącej, a pokój dzienny jest niesamowicie rozświetlony naturalnym światłem. Zobaczcie udaną i inspirującą rozbudowę holenderskiej willi z lat 30. dwudziestego wieku.

Styl flamandzki: wnętrza domu z lat 50. i współczesna rodzina

Czy w domu w stylu flamandzkim z lat 50. może mieszkać współczesna rodzina? Tak! Jeśli projekt wnętrza domu był autorstwa znakomitego architekta Gerrita Rietvelda. Zobaczcie czy moglibyście mieszkać w takim domu?

Niezwykła aranżacja wnętrza domu z XVI w. Dom holenderski

Wnętrza domu łączą teraźniejszość z przesłością. Ten szykowny i elegancki dom holenderski z XVI w. w stylu flamandzkim położony jest dosłownie o rzut kamieniem od miasta Utrecht w Holandii. Właścicielowi zależało na możliwości połączenia wnętrza domu z biurem. I znowu okazuje się, że historyczne budynki w stylu flamandzkim doskonale się do tego nadają.

Holenderskie wnętrza: odnowiona rezydencja z XVIII wieku nad rzeką Vecht.  Dobry projekt z Holandii

Czy holenderskie wnętrza rezydencji z początku XVIII w. mogą być nowoczesne, jednocześnie utrzymując swój unikatowy charakter? Zobaczcie zdjęcia wnętrz w stylu flamandzkim po udanym „face liftingu”. Współczesny styl flamandzki to nowoczesność, a zarazem szacunek dla przeszłości. Dobry projekt jak można odnowić z sukcesem rezydencję z 1710 r., podzieloną w latach 80. dwudziestego wieku na 6 osobnych apartamentów.

Kiedyś stodoła, dziś elegancka rezydencja w nowoczesnym stylu flamandzkim

Nowoczesny styl flamandzki to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. I szacunek dla rzeczy z przeszłości. Piękne wnętrza flamandzkie odnajdziemy w stuletniej stodole, która przeistoczyła się w nowoczesną rezydencję zachowując jednocześnie najcenniejsze detale z przeszłości.

Typowe dodatki i dekoracje dla współczesnego stylu flamandzkiego

Cechą charakterystyczną wnętrz w stylu flamandzkim jest ich funkcjonalność i wykorzystywanie materiałów naturalnych. Oznacza to, że wnętrza flamandzkie mają być i ładne i wygodne. I słusznie, forma powinna podążać za funkcją, nie odwrotnie. Holendrzy, podobnie jak Skandynawowie dobrze o tym wiedzą. I to od wielu lat.

Wnętrza flamandzkie: ponadczasowe i neutralne. Za co je lubimy?

Wnętrza flamandzkie, podobnie jak skandynawskie, muszą być funkcjonalne i zaaranżowane tak, by zbyt szybko się nie zniszczyły i nie wyszły z mody. Meble i dodatki w stylu flamandzkim muszą być więc wykonane z materiałów naturalnych dobrej jakości, a kolorystyka powinna być na tyle neutralna, by się szybko nie opatrzyła. Holendrzy to naród pracowity i oszczędny, dlatego też wypracowali styl ponadczasowy, zwany flamandzkim.

Wystrój wnętrz: wnętrza w stylu flamandzkim. Stylowy wystrój wnętrz ZDJĘCIA

Ten wystrój wnętrz to sama delikatność i elegancja. Wnętrza w stylu flamandzkim mają ograniczoną gamę kolorów do szarości i beż, w dyskretnym towarzystwie bieli. Styl flamandzki to także meble - ludwiki malowane albo oskrobane do żywego. Błysk srebra i luster. Nieoczekiwane zestawienia...

Beton dekoracyjny na ścianie: metamorfoza salonu z efektem BETONU!

Ściana z betonem to uniwersalna dekoracja, która pasuje do wnętrz w różnych stylach. Razem z ekipą DEKORACJE WNĘTRZ Sebastiana Tarnawskiego odmieniliśmy ścianę w białym salonie. Efekt naprawdę nas zaskoczył! Zobaczcie metamorfozę salonu z betonową ścianą w roli głównej!

Jak urządzić salon kąpielowy w stylu flamandzkim?

Jak urządzić salon kąpielowy w stylu flamandzkim? Tendencja do łączenia przestrzeni obecna w stylu flamandzkim rodzi nową jakość. Intrygująca i nieoczywista aranżacja salonu kąpielowego w... salonie wzbudza kontrowersje i zachwyca doborem materiałów i koncepcji wykończenia. Zobaczcie sami!

Strona 1 z 1

1